ČESKÉ POTRAVINY, POHYB A JARO (21denní výzva)

1. úkol - 8.4.

Do zítřka, 9.4. (do 17.hod) si upečte pečivo zvané jidáše. Je to proto, že dnes je tzv. Škaredá středa, kdy Jidáš zradil Ježíše. Prý když se budete dnes škaredit, zůstane vám to. ;) Jidáše se pak snídají nebo jedí na Zelený čtvrtek pomazané medem. Naši předci věřili, že je pečivo pomazané medem snězené na Zelený čtvrtek ochrání před uštknutím nebo žihadly.

Pokud se budete chtít zúčastnit slosování o výživově-emoční konzultaci se mnou, tak je potřeba splnění úkolu nějak zdokumentovat. Fotkou jidášů, při pečení nebo vás při zítřejší snídani .Fotku je potřeba nasdílet buď pod příspěvek ve skupině, na vašem soukromém profilu nebo Instagramu s tím, že fotka musí být veřejně viditelná a měla by tam být označená takto:

  • na Facebooku je potřeba označit (označuje se @ a pak začnete psát České potraviny, pohyb a jaro (21denní výzva) - FB by vám měl už sám nabídnout variantu skupiny) skupinu České potraviny, pohyb a jaro (21denní výzva)
  • na Instagramu pak dejte hashtag #ceskepotravinypohybjaro a označte profil pribehyzivota_vedomavyziva (opět by vám v tom měl pomoci @ za který napíšete můj profil pribehyzivota_vedomavyziva)

Jidáše můžete upéct například podle těchto receptů na fotkách dole nebo třeba podle receptů na této stránce.

Alternativa k úkolu č. 1

Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete péct kynuté jidáše, počítají se i alternativy jako třeba jiné pletené "copy" (lana) k jídlu nebo i jako výzdoba.

Bude to příjemné zpestření, když nám do skupiny České potraviny, pohyb a jaro (21denní výzva) nasdílíte třeba i jarní/velikonoční výzdobu. Uznávám i pomlázku jako připomenutí Velikonoc, protože tu do úkolů určitě přidávat nebudu.