ČESKÉ POTRAVINY, POHYB A JARO (21denní výzva)

13. úkol - 20. 4.

Možná nemáte ten samý problém jako já, ale v průběhu karantény jsem přibrala dvě kila a i když to na mě úplně není vidět, už mi to začíná vadit. Předtím jsem totiž měla nějaké kilo dvě navíc oproti svojí váze, ve které se cítím dobře. Takže v současné chvíli mám nejvyšší váhu, kterou jsem netěhotná kdy měla. 

Začala jsem dokonce běhat. Zjevně mi ale běh dostatečně nepokryl energetický výdaj nahrazující pohyb v podobě zhruba 5 až 6 kilometrů denně, které jsem nachodila předtím pro děti tam a zpátky do školek. 

Včera mi ale konečně došlo, jak se víc hýbat, když nemám prostor, abych šla hodinu na ráznou procházku bez dětí nebo zařadila víc pohybu, kdy budu "spalovat" energii. A tím je domácí tanec. Ideálně, kdy mě nikdo nevidí a můžu si skákat a "řádit" podle svého, případně s dětmi. A tak jsem víc než 20 minut tančila a dokonce se zpotila. Baví mě písničky od Mirai, Slza, ale ta pravá a na moji situaci aktuálně se hodící je od Ewy Farné Mám boky jako skříň

Navíc je tahle písnička doopravdy vtipná. ;)

Mám prostě od Pánbíčka
Boky jako skříň, jako skříň
Co naplat, když k tomu ráda jím, ráda jím, co naplat.

O liposukci vím, dobře vím,
však za plat si život osladím, osladím.
Noviny pročítám, no to je síla,
Prý zase přibírám, málo se hlídám.

Prostě si trsám, trsám,
Až vzduchem lítaj prsa,
Kašlu vám na půst,
Vždyť ženský má být kus.

S vozíkem projíždím labyrint Tesca,
Hledám svý XXL
Všude jen S-ka.
A míjím tyčky, tyčky, samý bulimičky,
Zhubněte si na kost,
Ale já mám toho dost....

Úkol zní - zatancujte si

Alternativní úkol tentokrát není, protože jakýkoliv tanec, zavrtění boků a podobně :) zvládne každý. Navíc pohyb a obzvlášť tanec pomáhá vyplavit hormony dobré nálady, endorfiny a to se hodí kdykoliv. Nejen teď.

Není nutné, i když by to bylo milé, sdílet do skupiny fotku nebo video. Pro palec nahoru a započítání splnění úkolu bude stačit nasdílet i písničku, na kterou jste si zatancovali. Ale samozřejmě bod navíc za odvahu, když fotku nebo svoje video nasdílíte. 

Pokud chcete i "soutěžit", je potřeba do dnešní půlnoci 20. 4. nasdílet fotku, video nebo písničku buď:

  • do naší skupiny na Fb - České potraviny, pohyb a jaro (21denní skupina)
  • na svůj osobní FB profil - prosím tam pak označte skupiny České potraviny, pohyb a jaro (21 denní skupina) - nejsnáz to jde dát @ a pak začít psát název skupiny, FB už by pak měl skupinu k označení nabídnout
  • na Instagram - prosím o označení hashtagem #ceskepotravinypohybjaro a současně můj profil @pribehyzivota_vedomavyziva

Pro shrnutí všech úkolů a informací o výzvě se vydejte tudy.