ČESKÉ POTRAVINY, POHYB A JARO (21denní výzva)

21. úkol - 28. 4.

Je tu poslední úkol. Sice je moje hlavní téma výživa a české (super) potraviny, ale přesto jsem se rozhodla zařadit jako poslední úkol pohyb. Proč? Protože právě makka-ho nebo makoho cvičení považuji pro sebe jako nejúčinnější ranní protažení a rozproudění energie. Silnější než už zmiňované Pozdravy Slunci a Měsíci nebo Pět tibeťanů.

Podle fyzioterapeuta Mgr. Klouda by měl makka-ho nebo makoho cvičení cvičit téměř každý. Cvičit mohou všechny věkové kategorie, pokud je neomezuje nějaké zranění nebo velká nepohyblivost kloubů. O tom, co je makoho cvičení budu citovat z listů, které mi předal a které si tu i s instrukcemi ke cvičení můžete stáhnout:

Makoho je cvičením, které k nám přišlo z Japonska. Muž, jménem Makoho, se vyléčil z těžké choroby právě těmito cviky (vycházejících ze systému shiatsu) a díky tomu dosáhl v Japonsku velké popularity. Nicméně cviky upravil, doplnil a hlavně začal po celém světě vyučovat Šizuto Masunaga. Jeho hlavním cílem bylo poskytnout nemocným možnost být aktivní a ukázat jim tak nejoptimálnější cestu ke zdraví. 

Systematické provádění těchto cviků tělo uzdravuje, člověk pak nemusí ignorovat nepohodlí nebo polykat pilulky. V současné době, kdy je medicínská péče přetechnizovaná a specializovaná, nabízí soustava cviků způsob, jak péči o své tělo vzít do vlastních rukou. Slouží k upevnění zdraví a odstranění únavy. 

Proč cvičit právě makoho?

Princip jejich účinku spočívá nejen v protažení svalů, ale především ve zprůchodnění meridiánů, energetických drah, jednotlivých orgánů a tím rozprouděním energie v těle. Ale každý, ideálně ranní, pohyb se počítá ;-) 

Pokud raději čtěte a stačí vám obrázky nebo text, tady máte tři odkazy:

Pokud ale raději videa, tak tady máte dva odkazy:

  1. V angličtině, ale moc hezky udělané.
  2. Od mé maličkosti - video jsem natáčela pro členy mého klubu Harmonický život. Ten zvažuji obnovit, ale zatím jsem ve fázi zvažování. ;)

Jak zdokumentovat splnění 21. úkolu?

Nechám to opět na vás, jak splnění úkolu vyfotíte nebo jestli uděláte krátké video. Budu moc ráda, když se o fotku podělíte, i pokud neplánujete se zúčastnit slosování o hodinu výživově-emoční konzultace.

Ještě ve středu se vám ozvu možná s bonusovým úkolem, splněním úkolů pro mě a losováním o dvě ceny. ;)

Pokud chcete i "soutěžit", je potřeba do půlnoci 28. 4. (úterý) fotku nebo video nasdílet buď:

  • do naší skupiny na Fb - České potraviny, pohyb a jaro (21denní skupina)
  • na svůj osobní FB profil - prosím tam pak označte skupiny České potraviny, pohyb a jaro (21 denní skupina) - nejsnáz to jde dát @ a pak začít psát název skupiny, FB už by pak měl skupinu k označení nabídnout
  • na Instagram - prosím o označení hashtagem #ceskepotravinypohybjaro a současně můj profil @pribehyzivota_vedomavyziva

Pro shrnutí všech úkolů a informací o výzvě se vydejte tudy.