ČESKÉ POTRAVINY, POHYB A JARO (21denní výzva)

7. úkol - 14. 4.

A máme po Velikonocích. Aspoň po těch lidových, kdy slavíme svátky jara a probouzející se přírody. Ty církevní trvají až do Letnic, křesťanského svátku seslání Ducha svatého, kdy teprve 50 dní po Velikonocích končí velikonoční oslavy a období. Dneska se ale do třetice vrátíme k vajíčkům. ;)

Fotka od congerdesignPixabay

Zadání 7. úkolu:

Letos nám sice asi nikomu nehrozí, že by koledníci donesli velké množství vajíček a že bysme nevěděli, co s nimi, ale... většina z nás nějaká ta vajíčka uvařená má. Takže úkol zní:

 • dejte si nebo zpracujte vařená vajíčka do jakéhokoliv jídla.

Alternativní úkol tentokrát nedávám, počítají se vejce na kolečka na chleba, počítá se vajíčková pomazánka, koprovka s vejcem i cokoliv kreativního, co vás napadne.

Pro inspiraci:

 1. Jak zpracovat vajíčka, která vám zbyla z Velikonoc (Českozdravě.cz)
 2. Co s vajíčky po Velikonocích? Přinášíme pět receptů (Lidovky.cz)
 3. Vaječné recepty aneb povelikonoční první pomoc (Kuchařkaprodceru.cz)
   

I když... přece jen jeden alternativní úkol mám

Moc se mi líbilo vás provést Velikonocemi a velikonočními zvyky a ráda bych věděla, jestli se vám to taky líbilo a zda by se vám obdobné líbilo i třeba na Vánoce, případně v pozdním létě a na podzim, kdy jsou dožínky, svatomartinské hody a další zajímavé svátky. Napište mi prosím na verca@veronikahanzlikova.cz nebo přes kontaktní formulář tady

Pokud ano a rádi byste takhle prošli dalšími svátky a tradicemi, tak by mě zajímalo:

 • jestli stejnou formou
 • nebo třeba i formou videí nebo knihy

Děkuju. Těm, kteří nebudou zpracovávat vajíčka, budu odpověď počítat jako splnění úkolu a od ostatních budu ráda za zpětnou vazbu, podněty a nápady jako bod navíc. ;)

Plus ještě jedno překvapení ;)

Někteří z vás už ví, že jsem napsala knihu Příběhy českých superpotravin. Je taky věnovaná potravinám v průběhu roku, ale zaměřená spíš na naše české a slovenské potraviny, které se taky můžou honosit přezdívkou superpotraviny. Třeba na takový med, česnek, cibuli, lněná a konopná semínka a oleje, červenou řepu, ocet, borůvky, maliny a další.

Možná už ji dokonce máte nebo přemýšlíte nad její koupí. Do soboty 11. 4. jsem knížku měla za cenu rovnou té předprodejové. Akce už skončila, ale rozhodla jsem se vám předprodejovou cenu 399 Kč ponechat. Pokud si tedy budete chtít knížku objednat, mám pro vás slevový kód na 50 Kč, který můžete uplatnit až do 29. dubna, kdy bude výzva končit.

Do ČR zní takto: JARO-50
Na Slovensko: JARO-2-EURA

Při objednávce stačí vyplnit pole Slevový kód a dát ho uplatnit. Částka 50 Kč (příp. 2 eura) se automaticky odečte z ceny objednávky. 

Jak zdokumentovat splnění 7. úkolu?

Nechám to opět na vás, jak splnění úkolu vyfotíte. Budu moc ráda, když se o fotku podělíte, i pokud neplánujete se zúčastnit slosování o hodinu výživově-emoční konzultace. Pokud chcete i "soutěžit", je potřeba do půlnoci 14. 4. fotku nasdílet buď:

 • do naší skupiny na Fb - České potraviny, pohyb a jaro (21denní skupina)
 • na svůj osobní FB profil - prosím tam pak označte skupiny České potraviny, pohyb a jaro (21 denní skupina) - nejsnáz to jde dát @ a pak začít psát název skupiny, FB už by pak měl skupinu k označení nabídnout
 • na Instagram - prosím o označení hashtagem #ceskepotravinypohybjaro a současně můj profil @pribehyzivota_vedomavyziva