ČESKÉ POTRAVINY, POHYB A JARO (21denní výzva)

9. úkol - 16. 4.

Pro ty z vás, kteří už viděli ve skupině živé vysílání, nebude tento úkol překvapením. Je zajímavé, že zatím měl největší ohlasy. ;) Takže to nebudu zdržovat...

Dnešní úkol zní - vrhněte se do jarního úklidu

Jakou formou to pojmete, nechám na vás. Můžete třeba:

  • umýt okna nebo pořádně vyvětrat, třeba i ložní prádlo apod.
  • vyprat, umýt a uklidit zimní bundy, boty a spol. 
  • vytřídit trvanlivé potraviny a koření ve spížce podle data spotřeby nebo minimální trvanlivosti
  • vytřídit spolu s dětmi jejich hračky nebo sobě skříně
  • nebo zvolit nějaký jarní úklid duše (meditace, modlitba) - něco, co vám pomůže vyčistit myšlenky (jen teda nevím, jak to zdokumentovat ;) )

A ještě malá poznámka - zajímavé je, že u žen je potřeba úklidu spojena s cykličností a fází menstruačního cyklu. Každá žena je cyklická bytost a střídají se nám fáze, kdy jsme výkonné jako muži, pak skutečně pečující a láskyplné ženy a maminky až do fáze premenstruačního syndromu a tzv. babice neboli čarodějnice.

Já mám vysledováno, že nejraději a nejvíc uklízím den před menstruací nebo první den menstruace. Mohla bych podle toho téměř na hodinu předvídat, kdy měsíčky dorazí.

  • Pozor, pokud berete antikoncepci, přirozená cykličnost bude hormonálně utlumená nebo pozměněná.  Ženy jsou nejvíc cyklické v produktivním věku, ale do jisté míry cyklus funguje i v době těhotenství, při kojení i po menopauze. 

 Tak a zpět k úklidu ;) Tady máte inspiraci z mého letošního jarního úklidu, který se odehrál i mimo PMS (překlad pro muže - premenstruační syndrom). 

Jak zdokumentovat splnění 9. úkolu?

Nechám to opět na vás, jak splnění úkolu vyfotíte nebo třeba krátce natočíte na video. Budu moc ráda, když se o fotku nebo videjko podělíte, i pokud neplánujete se zúčastnit slosování o hodinu výživově-emoční konzultace. Pokud chcete i "soutěžit", je potřeba do půlnoci 16. 4. fotku nasdílet buď:

  • do naší skupiny na Fb - České potraviny, pohyb a jaro (21denní skupina)
  • na svůj osobní FB profil - prosím tam pak označte skupiny České potraviny, pohyb a jaro (21 denní skupina) - nejsnáz to jde dát @ a pak začít psát název skupiny, FB už by pak měl skupinu k označení nabídnout
  • na Instagram - prosím o označení hashtagem #ceskepotravinypohybjaro a současně můj profil @pribehyzivota_vedomavyziva