Jsem ve čtvrtém týdnu…

Jsem ve čtvrtém týdnu! Nikoliv těhotenství, i když i to bych ráda :-) Ale ve čtvrtém týdnu online kurzu Miluji své tělo, jehož autorkou je průvodkyně po krajině mysli Tereza Kramerová. Právě dnes přišel ten wau efekt, o který se s vámi chci zčerstva podělit…

Cítím, že vám moje prožitky mohou pomoci nebo vás mohou alespoň inspirovat. Inspirovat k tomu, že vždy je cesta, jak ze spletité a trnité zkušenosti udělat obohacující poznání a získat sílu jít dál.

Vždy existuje cesta!

Jednou z těch cest může být práce na sobě skrze nejrůznější semináře a terapie. A že už jsem těch terapií a online kurzů vyzkoušela. Všechno mi přineslo posun, poznání a více radosti ze sebe a svého života.

  • I přesto, že jsem se dlouhé roky vzpamatovávala ze smrti svého prvního partnera.
  • I přesto, že již čtrnáct let žiu s diagnózou ulcerózní kolitidu (a o něco méně s diagnózou Bechtěrevova nemoc).
  • I přesto, že jsem ztratila několik svých nenarozených dětí.

Nechci se tím “chlubit” a tvrdit “mám to nejtěžší na světě”…

H…o, nemám. Tím však nechci snižovat to, co jsem prožila. Těžké to vše bylo a ještě i někdy je. Proto omluvte moji naznačenou vulgaritu. Jen prostě ze sebe nechci ze sebe dělat chudinku. Nejsem jí a nikdy nebudu.

Prostě, každý z nás prožívá svoje těžší chvíle, nemoci a trápení. Ale každý z nás má v rámci svých možností sílu si pomoci nebo nechat si pomoci. A tak si pojďte přečíst, čím mě (a třeba i vám) může pomoci Terezy online kurz Miluji své tělo.

  1. Nejprve se s vámi podělím o svoje prožitky.
  2. Pak vám zkusím nabídnout svůj pohled, jak může pomoci vám.
  3. Závěrem jsem si přichystala pro vás DÁREK ;-)

Našla jsem svůj střed

Již dříve se mi podařilo nalézt mnohé příčiny mých zdravotních problémů. V online kurzu Mé Nové Já (také od Terezky) a na semináři Ženy ženám živě jsem se dotkla své Duše.

Ať to zní sebeezoteričtěji, je to fakt. Byla to tak silná zkušenost, že jsem dojatá ještě teď, když si na to vzpomenu. Tehdy se mi konečně podařilo sladit svou Duši s Tělem. Dlouhé roky předtím jsem byla “mimo sebe” v mnoha okamžicích svého života.

Takže jsem si nyní říkala, že kurz Miluji své tělo vyzkouším už jen jako “dolaďovačku”. Nemám nadváhu, své tělo už mám docela obstojně ráda a mám těch terapií za sebou hodně. Jenže…

Dnes jsem objevila, že mi kousek těla chybí

Ano, je to tak. Na fyzické rovině mi samozřejmě nic nechybí. Vlastně ano – nemám jeden vejcovod, protože jsem prodělala mimoděložní těhotenství a následně laparoskopickou operaci. Ale jinak vše, co bych na těle a v těle měla mít, vlastně mám.

Jenže v meditaci Příběh těla jsem se minulý týden opakovaně vracela ke středu svého těla a podbřišku. A zjistila jsem, že v oblasti konečníku, vaječníku, pochvy a dělohy mám mnoho naukládaných emocí, které mě tíží.

Dnes navíc jsem v oné meditaci konečně dokázala přijmout část svého těla z této oblasti! Nevím přesně, o jaký konkrétní “orgán” se jednalo (ve své mysli jsem neviděla přesný obraz), ale objevila jsem, že jsem se podvědomě “odpojila” od kousku svého těla. Bylo v něm totiž tolik bolestí a trápení, že jsem s ním nechtěla žít.

V tomto kousku jsem měla uloženou bolest z těhotenských neúspěchů i bolesti a strachy v důsledku ulcerózní kolitidy. Dnes jsem tuhle část však poznala, vyčistila a zpátky vrátila do svého těla.

Ano, já vím, že to zní možná až děsivě. Ale netřeba se bát – nejednalo se o žádnou hrůzu, ale o silný až dojímající prožitek přijetí vlastního těla. Díky tomu jsem znovu v meditaci Optimální tělo dokázala vidět sama sebe bez tukové pneumatiky kolem břicha, ale i sama sebe znovu těhotnou a s dalším zdravým dítětem, které snad budu někdy mít!

Prostě jsem získala sílu na další cestu

Ať už mě potká cokoliv, vím, že to dokážu zpracovat. Mnoho jsem se naučila, mnoho ještě prožiji a s mnohým se budu muset vyrovnat. Co je však spravedlivé – máme to tak každý.

Když jsem kdysi nastoupila na cestu sebepoznání – abych přežila, že mi žalem téměř puklo srdce ztrátou mé první lásky – myslela jsem si, že podstoupím pár terapií, sezení a nebudu mít co řešit. Ale ta cesta trvá. Již více než jedenáct let. Dokážu si ji však už i užívat a brát některé věci dokonce s humorem a nadhledem. Vím totiž, že jsem schopná se ze všeho vyhrabat. A vy to dokážete také!

Neklesejte na mysli, i když nikdy nebudete na konci!

Stále je co řešit. Avšak největším základem je MÍT RÁD SÁM SEBE. Já vím, já vím. Opakuje to kdekdo. Jenže je to opravdu to nejdůležitější.

Ženy mějte rády samy sebe, už kvůli své rodině a blízkým. Když vy budete spokojené, bude i vaše okolí.

Muži mějte rádi sami sebe. Když si budete vážit sami sebe, bude si vás vážit i vaše žena, rodina i přátelé.

Přestože online kurz Miluji své tělo je určen pro ženy, mám tip i pro muže. Věnujte “Miluji své tělo” své ženě. Budete z toho profitovat i vy! ;-)

Neznám nic lepšího, než začít úplným základem

Tím základem je z mého pohledu “Miluji své tělo”!

Je vhodný pro ženy, které:

  • jsou nespokojené se svým tělem (ať už příliš hubeným, příliš tučným nebo s nesprávnými tvary, vráskami či s jakoukoliv “vadou na kráse”)
  • nemohou počít a mají zlost na své tělo, že tomu tak je.
  • mají zdravotní problémy a potřebují si zpracovat emoce s nimi spojené.
  • nikdy dříve nemeditovaly – protože tenhle kurz není o óm ani o vyprázdění své mysli a pozici lotosového sedu, ale o šetrné a dojímající práci na svém podvědomí i mysli.

Kurz “Miluji své tělo” bych předepisovala jako základ

Je to tak! I kdyby už mi kurz nedal nic jiného než tohle přijetí odmítaného kousku sebe samé, stál za to. Já se teď budu těšit na poslední týden s meditací Optimální tělo a závěrečný domácí rituál pro ukotvení nových poznání i “nového těla”.

I vy se můžete ke mě připojit. Chtěla bych vám na tuhle cestu věnovat slíbený dárek. Pokud se rozhodnete mě následovat a absolvovat kurz Miluji své tělo, věnuji vám svého “ročního” průvodce stravou pomocí 21 příběhů českých superpotravin a 30 minut povídání se mnou na téma dobré stravy i toho, jak získat pocit štěstí dle mého hesla:

Pocit štěstí se rodí z toho, co vkládáme do své mysli i do svých úst.

I vám bych totiž přála, abyste mohli říci: “Miluji své tělo”.

Přidat se do online kurzu Miluji své tělo můžete ZDE. Jen mi pak napište na e-mail info@veronikahanzlikova.cz, abych vám mohla dáreček zaslat.

Napsat však o svých zkušenostech se sebepoznáním můžete do komentářů, i když už své tělo milujete dostatečně a takový kurz nepotřebujete ;-) Díky.

Veronika Hanzlíková
Učím, jak se "nepo" ze života ani z jídla. Nejen proto, že žiju s diagnózou ulcerózní kolitidy, chronického zánětu střev provázeného často urputnými průjmy, ale taky proto, že jsem si v životě zažila už mnoho bolesti a už mě máloco rozhodí. :)

Díky tragické ztrátě prvního životního partnera, několika nepodařeným těhotenstvím a dalším problémům jsem začala makat na svojí mysli, emocích a také stravě. Nazývám to Vědomou a také laskavou výživou pro harmonii těla a duše - je to o laskavém a vědomém přístupu nejen ke stravování, ale také sám k sobě, svému tělu a duši. Víc o mně si přečtěte zde>>

Jsem autorkou tištěných a elektronických knih a videokurzu:

- 10 klíčů k tajemství potravin (elektronická)>>

- Příběhy českých superpotravin (tištěná)>>

- Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak žít a jíst kvalitně>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.