Mladá, sebevědomá
a v pohodě ?

Prý tak působím. Vypadám na míň než na šestatřicet. Jsem štíhlá, úspěšná a prostě v pohodě...

Jenže bez bolesti se to neobešlo.

Musela jsem se naučit vnímat
svoji intuici i své tělo a jeho skutečné potřeby.

Dlouhá cesta k uzdravení, vděčnosti a radosti

 

Až do dvaceti let jsem měla vcelku bezproblémový život. Jediné, co mě trápilo, byly nejrůznější zdravotní obtíže (alergie, časté záněty průdušek, dermatitida) a nějaké ty pubertální problémy.

Gympl jsem absolvovala, řekla bych, levou zadní. I bez šprtání jsem patřila mezi jedničkářky. Vždycky jsem ale byla na sebe přísná a kromě jídla velmi svědomitá.

Jak se později ukázalo, ne vždy je taková povaha pro zdraví to nejlepší. Na druhou stranu jsem milovala sladkosti, čokoládu a nedokázala se v jejich konzumaci moc kontrolovat...

Po gymplu jsem začala studovat Vysokou školu chemicko-technologickou, Fakultu potravinářské a biochemické technologie. Díky tomu jsem začala objevovat tajemství potravin a biochemie.

Původně jsem ale přemýšlela nad medicínou nebo žurnalistikou. Chtěla jsem vždycky pomáhat lidem a taky psát. V pubertě mi přezdívali "spisovatelka" nebo taky Phoebe ("Fíbí" z přátel). Prý jsem jí podobná. 🙂

KDO JE VERONIKA HANZLÍKOVÁ

 • Autorka projektu Vědomé výživy, kde i jídlo "mluví".
 • Akreditovaná výživová poradkyně s celostním přístupem ke zdraví, tělu i duši.
 • Inženýrka biochemie a potravinářské technologie.
 • Žena, kterou provází ulcerózní kolitida (chronický zánět tlustého střeva) - spolu s Crohnovou chorobou se schovává také pod zkratkou IBD.
 • Matka dvou dětí, ke kterým však vedla dlouhá cesta přes opakované těhotenské neúspěchy.
 • Spisovatelka, která miluje příběhy a nejvíce ty psané životem.

Ostrý pád středoškolské premiantky...

Na vysoké škole jsem najednou nebyla ta gymnaziální "hvězda". Alespoň ve výsledcích. Především v matematice, kde jsem první test napsala na 0 bodů, slovy nula!!! bodů.

Náročnost studia, moje sklony k perfekcionismu a špatná strava se ve druháku projevila na mém zdravotním stavu – diagnostikovali mi chronický zánět tlustého střeva, ulcerózní kolitidu.

Ani další diagnóza, Běchtěrevova nemoc, mě ještě nepřivedla na jinou cestu. Začala jsem brát léky a ke spokojenosti mi stačilo, že relativně bezbolestně přežívám. To, že nemoc je cesta a tělo a duše volá o pomoc, jsem stále nevnímala.

Tragická smrt mojí první lásky

Přišel největší šok a zlom mého života. Bylo mi dvacet dva let a ze dne na den se mi zhroutil dosavadní život. 

V tu dobu jsem se úspěšně vzpamatovávala z druhého ataku ulcerózní kolitidy a léčby kortikoidy. Jenže přišla strašná zpráva. Můj tehdejší přítel se svojí motorkou vyletěl ze silnice a narazil do betonové skruže.

I přes snahu lékařů na místě zemřel

Intenzivní, krvácivé a bolestivé průjmy související s ulcerózní kolitidou se znovu rozjely naplno. Běhala jsem na záchod třicetkrát denně a desetkrát v noci, do toho dodělávala diplomku a brala vysoké dávky kortikoidů.

Pankolitida, tedy 100% postižení tlustého střeva zánětem, byla na světě.

Stomie, kolitida, podvýživa, anémie

To byla slova, kterými jsem tehdy žila. Vypadalo to, že mi lékaři budou muset celé střevo vzít a udělat vývod (stomii). Byla jsem totálně v pr..... Doslova a do písmene.

Konečně jsem si uvědomila, že nejvíc svůj stav ovlivním tím, jak se k problémům, stresům a také k jídlu postavím. A taky, že za své zdraví jsem zodpovědná jen já sama.

VZDĚLÁNÍ,KURZY, CERTIFIKÁTY

 • 1994 - 2001
  Gymnázium Jana Blahoslava, Ivančice
 • 2001 - 2006
  Fakulta potravinářské a biochemické technologie, VŠCHT
 • 2006-2008
  Reiki I. a II. stupeň
 • 2007
  Auditorský kurz v oblasti farmaceutické kvality
 • 2008
  Rekvalifikační kurz Poradce pro výživu - nutriční poradce, Clinic21 (akredit. MŠMT)
 • 2009-2016
  Doplňující výživové kurzy (Výživa dětí, Výživa ve sportu)
 • 2010
  Komunikace s médii a pacienty v rámci neziskových sdružení a pacientských spolků
 • 2014-2017
  Online seberozvojové kurzy (Škola sebelásky, Mé Nové Já, Miluji své tělo, Škola fyziologického modelování a omlazování obličeje a těla)
 • 2016-2017
  Poradce pro výživu a suplementaci, Kurzy ATAC - Martin Jelínek (půlroční kurz)

Výživové poradenství a cesta k uzdravení

 

S pomocí nutriční terapeutky Elišky Astlové jsem se začala dávat dohromady. U ní a jejího muže, prof. MUDr. Jaromíra Astla, jsem absolvovala rekvalifikační kurz výživového poradenství akreditovaný MŠMT
(Clinic21 s.r.o.).

Díky svému vzdělání jsem v kurzech manželů Astlových navíc začala přednášet o technologii výroby potravin.

"Testovala" jsem, co se mnou které jídlo dělá, a vyzkoušela desítky nejrůznějších terapií. Mimo jiné:

 • psychosomatickou medicínu,
 • reiki,
 • práci s energiemi a polodrahokamy,
 • české i čínské byliny,
 • potravní doplňky,
 • EFT,
 • autogenní trénink,
 • vizualizace a meditace,
 • homeopatika,
 • akupunkturu,
 • pozitivní myšlení.

Prostě téměř vše, na co si vzpomenete.

Kombinací klasické léčby, kvalitní stravy a alternativních metod se mi podařilo se dostat do remise (= klidová fáze chronických onemocnění).

V posledních měsících jsem vysadila veškeré klasické léky, ale s opatrností a pod dohledem lékařů, testuji, zda zvládnu být bez léků. 

Veronika Hanzlíková pomáhá lidem se střevními záněty žít a jíst plnohodnotně.

Láska, děti, rodina

V roce 2007 jsem potkala skvělého muže. Stal se mojí životní oporou a láskou a zvládl se mnou všechny bolestné etapy léčby mé duše a těla. Spolu jsme také překonali nové překážky v životě, především ztrátu několika nenarozených miminek.

Jak moc ty ztráty bolely, asi nemusím popisovat... Málem jsem se vzdala naděje na vlastní zdravé děti. Víra a desítky dalších terapií (nikoliv IVF) mě však udržely na cestě za nimi a díky tomu jsme se dočkali i my dvou zdravých dětí. Staršího syna Pavla a o tři roky mladší dcery Magdaleny Anny.

Sáhnula jsem si na skutečné dno. Přivedlo mě to však k víře, lásce, pokoře a vděčnosti za každý malý zázrak i obyčejnou klidnou chvíli sama se sebou nebo s rodinou.

Vyzkoušela jsem snad tisíc a jednu metodu, abych našla harmonii. Sama v sobě. Po narození dcery, mého v pořadí osmého dítěte (ale tady na zemi mám jen dvě, ostatní jsou andílci) jsem však tu harmonii konečně našla a chtěla bych se o ni podělit i s vámi.

 

Pomůžu vám nejen se stravou, ale podpořím i vás na vaší cestě za harmonií těla a duše

Díky tomu všemu jsem nezůstala jen výživovou poradkyní počítající kalorie, ale koučkou s celostním přístupem k výživě a životu.

Přečtěte si můj podrobný příběh
a dodejte i sobě naději v zázraky.

Chci si přečíst Veroniky příběh

Jsem tu pro vás, ráda vám pomohu

E-mail

info@veronikahanzlikova.cz

Telefon

+420 775 628 176

Místa působení

Praha, Ivančice a Strakonice