Svoje znalosti o výživě a potravinách a těžké životní zkušenosti včetně života s ulcerózní kolitidou jsem propojila a...

... učím, jak se dostat ze dna a zlepšit svoje zdraví za pomoci jídla i alternativních metod.


Mladá, sebevědomá a v pohodě ???

Prý tak působím. Vypadám na míň než na pětatřicet. Jsem štíhlá, úspěšná a prostě v pohodě... Jenže to všechno sakra bolelo... musela jsem se naučit znovu vnímat své tělo a jeho skutečné potřeby.

Dlouhá cesta k uzdravení a pocitu radosti a štěstí

Až do dvaceti let jsem měla vcelku bezproblémový život. Jediné, co mě trápilo, byly nejrůznější zdravotní obtíže (alergie, časté záněty průdušek, dermatitida) a nějaké ty pubertální problémy.

Gympl jsem absolvovala, řekla bych, levou zadní. I bez šprtání jsem patřila mezi jedničkářky. Vždycky jsem ale byla na sebe přísná a kromě jídla velmi svědomitá.

Jak se později ukázalo, ne vždy je taková povaha pro zdraví to nejlepší. Na druhou stranu jsem milovala sladkosti, čokoládu a nedokázala se v její konzumaci moc kontrolovat...

Po gymplu jsem začala studovat Vysokou školu chemicko-technologickou, Fakultu potravinářské a biochemické technologie. Díky tomu jsem začala objevovat tajemství potravin a biochemie.

Původně jsem ale přemýšlela nad medicínou nebo žurnalistikou. Chtěla jsem vždycky pomáhat lidem a taky psát. V pubertě mi přezdívali "spisovatelka" nebo taky Phoebe ("Fíbí" z přátel). Prý jsem jí podobná 🙂

Ostrý pád středoškolské premiantky...

Na vysoké škole jsem najednou nebyla ta gymnaziální "hvězda". Alespoň ve výsledcích. Především v matematice, kde jsem první test napsala na 0 bodů, slovy nula!!! bodů.

 • Náročnost studia, moje sklony k perfekcionismu a špatná strava se ve druháku projevila na mém zdravotním stavu – diagnostikovali mi chronický zánět tlustého střeva, ulcerózní kolitidu.

Ani další diagnóza, Běchtěrevova nemoc, mě ještě nepřivedla na jinou cestu. Začala jsem brát léky a ke spokojenosti mi stačilo, že relativně bezbolestně přežívám. To, že nemoc je cesta a tělo a duše volá o pomoc, jsem stále nevnímala.

Tragická smrt mojí první lásky

Přišel největší šok a zlom mého života. Bylo mi dvacet dva let a ze dne na den se mi zhroutil dosavadní život. Všechno šlo do....e. Doslova a do písmene.

Intenzivní, krvácivé a bolestivé průjmy související s ulcerózní kolitidou se rozjely naplno. Běhala jsem na záchod třicetkrát denně a desetkrát v noci, do toho dodělávala diplomku a brala vysoké dávky kortikoidů. Zánět střeva po celé délce, tedy 100 % postižení, byl na světě.

Pankolitida, vývod, podvýživa a anémie

To byla slova, kterými jsme tehdy žila. Vypadalo to, že mi lékaři budou muset celé střevo vzít a udělat vývod (stomii). Byla jsem totálně v kopru.

Konečně jsem si ale uvědomila, že za své zdraví jsem zodpovědná jen já sama a nejvíc svůj stav ovlivním tím, jak se k problémům, stresům a také k jídlu postavím.

Výživové poradenství a cesta k uzdravení

S pomocí nutriční terapeutky Elišky Astlové jsem se začala dávat dohromady. U ní a jejího muže, prof. MUDr. Jaromíra Astla, absolvovala rekvalifikační kurz výživového poradenství akreditovaný MŠMT (Clinic21 s.r.o.).

 • Díky svému vzdělání jsem v kurzech manželů Astlových navíc začala přednášet o technologii výroby potravin.

"Testovala" jsem, co se mnou které jídlo dělá a vyzkoušela desítky nejrůznějších terapií... Psychosomatická medicína, reiki, práce s energiemi, české i čínské byliny, potravní doplňky, EFT, autogenní trénink, vizualizace, homeopatika, akupunktura, pozitivní myšlení.

Prostě téměř vše, na co si vzpomenete.

Kombinací klasické léčby, kvalitní stravy a alternativních metod se mi podařilo se dostat do remise (= klidová fáze chronických onemocnění).

Láska, děti, rodina

V roce 2007 jsem potkala skvělého muže. Stal se mojí životní oporou a láskou a zvládl se mnou všechny bolestné etapy léčby mé duše a těla. Spolu jsme také překonali nové překážky v životě, především ztrátu několika nenarozených miminek.

Bolelo to jako čert. Málem jsem se vzdala naděje na vlastní zdravé děti. Víra a desítky dalších terapií (nikoliv IVF) mě však udržely na cestě za nimi a díky tomu jsme se dočkali i my dvou zdravých dětí. Staršího syna Pavla a o tři roky mladší dcery Magdaleny Anny.

 • Poznala jsem, jaké to je být úplně na dně. Díky tomu jsem nezůstala jen výživovou poradkyní počítající kalorie, ale celostní terapeutkou pomáhající lidem nejen se stravou, ale i vlídným slovem a sdílením svých zkušeností na cestě za zdravím a psychickou i fyzickou pohodou.

Celý můj příběh si stáhněte tady >>> a dodejte i sobě naději v zázraky.


Při kortikoidní léčbě - rok 2006


Vzdělání, kurzy, certifikáty

 • 1994 - 2001    Gymnázium Jana Blahoslava, Ivančice
 • 2001 - 2006   Fakulta potravinářské a biochemické technologie, VŠCHT
 • 2006-2008    Reiki I. a II. stupeň
 • 2007                Auditorský kurz v oblasti farmaceutické kvality
 • 2008                Rekvalifikační kurz Poradce pro výživu - nutriční poradce, Clinic21 (akredit. MŠMT)
 • 2009-2016     Doplňující výživové kurzy (Výživa dětí, Výživa ve sportu)
 • 2010                Komunikace s médii a pacienty v rámci neziskových sdružení a pacientských spolků
 • 2014-2017      Online seberozvojové kurzy (Škola sebelásky, Mé Nové Já, Miluji své tělo, Škola fyziologického modelování a omlazování obličeje a těla)
 • 2016-2017      Poradce pro výživu a suplementaci, Kurzy ATAC - Martin Jelínek (půlroční kurz)

Kontakt

Ing. Veronika Hanzlíková

Celostní poradenství zdraví a výživy - Tělo a duše v harmonii - Vědomá výživa

Telefon

+420 775 628 176

Email

info@veronikahanzlikova.cz

Facebook

https://www.facebook.com/vedomavyziva/

IČO

87188457