NAKOPNĚTE SVOJI ENERGII S LASKAVOSTÍ K TĚLU A DUŠI

27. den - čas je můj přítel

Všichni máme stejný čas. Konkrétně 86 400 sekund každý den. Nicméně já jsem dlouhé roky měla pocit, že mám opravdu málo času.

Proto jsem se rozhodla pocit nemám čas cíleně změnit. Dřív mi hodně pomáhala technika čas je můj přítel, kterou mám ráda doteď a dnes vás ji tu "naučím". Tu mě už v roce 2006 učila moje tehdejší známá a také žena, která mě tzv. zasvětila do Reiki stupně 1.

V poslední době hodně používám také afirmaci (o afirmacích tu bude ještě řeč v 6. týdnu programu): Mám veškerý čas světa.

Obě ty techniky hezky fungují. Ano, vím, že nemůžu stihnout všechno, ale víc než kdy předtím jsem mnohem víc v pohodě, když...

  • je něco trošku jinak než jsem plánovala
  • nezvládnu všechno

Prostě zvolnila jsem jako bych opravdu měla veškerý čas světa. ;)

Pozn. video je z roku 2018 - připravovala jsem ho jako součást tehdejšího klubu Harmonický život.

Technika a afirmace "čas je můj přítel"

 Je to nejjednodušší technika, co znám, když spěchám nebo jsem v časovém pressu  a chtěla bych se tu s Vámi o ni taky podělit. A protože je to "jednoduché" a krátké téma, zařadila jsem ho na sobotu jako takový odpočinkovější den.
 
Používám ji třeba na:

  • zklidnění, když mám něco časově na hraně
  • zklidnění, když spěchám třeba při práci, balení zavazadel a dalších věcí, kdy se hodí, aby mi věci nepadaly nervozitou z ruky

Jak na to?

Stačí si říct "čas je můj přítel", nadechnout a vydechnout se. Vnitřní energie se vám okamžitě změní. Tuhle větu můžete používat i jako mantru nebo afirmaci, tedy opakovat si ji stále dokola.
 
Já ji jako mantru například používala, když jsme v roce 2012 ve Vídni spěchali na autobus, který nás měl odvézt zpátky do Česka. Věděla jsem, že to vyjde úplně těsně a v metru bych mezi stanicemi nadskakovala nervozitou. Takhle jsem si tedy stále dokolečka mumlala "čas je můj přítel" a uklidňovalo mě to. Autobus do ČR jsme stihli, i když jsem se pak z toho stresu musela ještě vrátit na záchod na velkou do metra a manžel čekal u autobusu, aby mi neujel.
 
To mě ještě hodně trápil dráždivý tračník spojený s ulcerózní kolitidou.

 

Rozcestník celého programu najdete tady.