NAKOPNĚTE SVOJI ENERGII S LASKAVOSTÍ K TĚLU A DUŠI

36. den - práce s emocemi a podpůrné metody

Dnešní tématem a vlastně i celým tímto týdnem se ponesou emoce a taky práce s nimi a myslí. Prostě jdeme směrem víc k duši. Ale i to je potřeba pro to, abychom se cítily víc v pohodě a měly více energie.

Už dlouho totiž tvrdím, že kýženého cíle dosáhneme působením na svoje tělo a duši z více stran. Jednou z nejúčinnějších technik pro úlevu od stresu a nepříjemných emocí je EFT, respektive Faster EFT. Alespoň pro mě. Dneska si proto o (Faster) EFT víc povíme a doufám, že vás zaujme podobně jako mě a taky vám bude podobně jako mně pomáhat. ;)

  • Tento čtvrtek mám pak pro vás domluvený bonusový rozhovor nejen o Faster EFT, ale to se dozvíte dál v textu.
  • Pro dnešek je ale zásadnější informace, že právě dnes odpoledne 24. 5. v FB skupině od 17:30 na vás čeká živé vysílání s psycholožkou a celostní terapeutkou Pavlou Kupčo.

Pavliny stránky najdete tady a její hlavní téma je, jak zvládat vztekhněv hlavně v mateřství. Nicméně my si o tom, jak zpracovávat negativní emoce nebo spíš emoce, které jako negativní vnímáme,  povykládáme mnohem víc osobně. 

Možností práce s vlastními emocemi jsou totiž mraky. Jak už jsem zmínila, jednou z nejlepších technik (alespoň pro mě) je EFT. Nicméně se svými klientkami i sama se sebou často pracuji také metodou mentální harmonizace, kterou jsem se naučila od Terezy Kramerové a často to kombinuji také s dechem a pohybem (klidně i tancem, jak už jsem zmínila u dne, který jsme věnovaly spontánnímu tanci). A těch možností je mnoho - od RUŠ, přes kvantové terapie, rodinné konstelace až třeba po hypnózu.

EFT a varianta Faster EFT

EFT je zkratka anglického označení Emotional Freedom Techniques. Jde o alternativní energetickou terapii, kterou mnozí označují i ​​pojmem moderní akupresura Garyho Craiga (zakladatel EFT). Poklepávají si při něm akupresurní body a tím se stimulují. Přitom se nahlas opakuje stručně formulovaný problém a po několika kolech ťukání pak přichází emocionální a často i fyzická úleva.

  • O tom, jak používám EFT já, mluvím na videu hned tady (video je starší, protože jsem ho natáčela pro svůj tehdejší klub Harmonický život, který fungoval v roce 2018 a 2019)

Jak používat EFT

Jak používat EFT pro sebe se taky dozvíte například v článku Metoda EFT (tapping) - co je to a jak funguje? Zkuste dle návodu... nebo ve článku EFT hravě od mojí kamarádky Lindy Berger.

  • Od Lindy Berger, o které také mluvím na videu, doporučuji ještě článek Dělejte to s hudbou. Článek Dělejte to s hudbou doporučuji přečíst až po článku o hravém EFT.

Faster EFT a jeho použití

Autorem metody Faster EFT je Robert G. Smith, který nejprve začal své obtíže a traumata řešit přes NLP (neurolingvistické programování) a následně přes EFT.

EFT ho zaujalo natolik, že ho začal používat na sebe i všechny okolo. Nicméně mu celý systém EFT přišel zdlouhavý, takže na základě svých zkušeností s NLP a také metodou BSFF (Be Set Free Fast) "proměnil" EFT a nazval ji Faster EFT. Rychlejší a dokonce účinnější metodu. 

Přiznávám se, že jsem vlastně klasické EFT nikdy pořádně nezkoušela. O EFT mi pověděl muž, který si z ní vzal výňatek a vlastně nám ji představil spíš jako smíchaninu EFT a Faster EFT. Přesto mi to fungovalo. Ťukala jsem, co jsem mohla. :D

Později jsem ťukala se svojí emoční koučkou Terezkou Rothovou a teď už ťukám sama. ;) Právě s ní nás čeká další bonusový rozhovor - pro změnu ve čtvrtek 27. 5., tentokrát od 14:00.

PROČ (FASTER) EFT?

  • Šetrná, účinná a jednoduchá metoda
  • Rychlá úleva (u Faster EFT mi přijde rychlejší)
  • Tohle může dělat každý :-)
  • Čistí podvědomí a harmonizuje psychiku
  • Je možné ji použít jako doplňkovou terapii v léčbě zdravotních i psychických obtíží

Proto i vás chci povzbudit, abyste se nebály, a začaly si ťukat i pro sebe. Třeba jen na jeden bod (nejsnadnější je mezi palcem a ukazováčkem - ukazuji na videu), tak jak jsem i já kdysi začínala.

  • O tom, jak mně osobně pomáhá Faster EFT, jsem si povídala se svojí koučkou Terezkou Rothovou na konci července 2018 ve videu Od smutku k harmonii aneb čas je můj přítel. Kdybyste měly chuť ještě na další video. Tentokrát opravdu dlouhé - 53 minut.

 

Rozcestník celého programu najdete tady.