Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba
od A do Z (e-příručka)

I se střevním zánětem se dá normálně jíst a především žít.

V této příručce získáte informace z 5 oblastí:

Diety

Poradím vám, jak a co jíst a jak si najít svůj vlastní individuální jídelníček. V e-příručce jsem popsala rozdíly i svoje názory na diety jako GAPS, SCD, bezmasá, bezlepková strava aj.

Život s IBD

Ukážu vám cestu, jak zvládnout nejrůznější problémy spojené se střevními záněty – těhotenství a mateřství, zaměstnání, cestování, akutní průjmy, inkontinenci, dráždivý tračník atd.

Psychika

Naučím vás techniky, jak tohle vše psychicky ustát a být v pohodě.

Příběh

Povím vám také svůj příběh o tom, jak jsem se dokázala uzdravit z ulcerózní kolitidy. Anebo si to alespoň myslím, že jsem se uzdravila.

Léčba

Posdílím s vámi svoje zkušenosti s 15letou klasickou léčbou (biologická léčba, imunosupresiva, antibiotika, protizánětlivá léčba) i s různými alternativními směry. Dnes jsem víc než 6 let bez léků.

V příručce jsem pro vás připravila a sepsala všechny své znalosti a zkušenosti nasbírané za více než 20 let v souvislosti se stravou a životem se střevním zánětem.

Příručka obsahuje:

komplexní pohled na stravu a jídlo při IBD

přehled všech zdravotních diet a tipy na vhodné potraviny

mentální a fyzické techniky pro psychickou pohodu

doporučení a tipy pro co nejlepší život s IBD

informace ohledně života, těhotenství, mateřství a zaměstnání při IBD

životní příběh autorky s dobrým koncem

ucelený pohled na problematiku života a jídla s IBD

90 stran s 10 hlavními kapitolami o životě a jídle s IBD

33 podkapitol, z nichž 13 je věnováno jídlu, potravinám, dietám a 12 alternativním metodám a potravním doplňkům.

Bonus - 30minutová konzultace zdarma

Pokud budete mít zájem, můžeme společně probrat vaše individuální dotazy, které se budou týkat upřesnění informací z příručky nebo doplnění informací, které potřebujete znát a v příručce jsem je nezmínila či pouze okrajově.

Příručka je také součástí videokurzu Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba – jak žít a jíst kvalitně, který je dostupný na Kurzech pro radost a který stojí 2 470 Kč. Pokud nejste příznivci videí, je tato příručka, ve které najdete všechny informace z videokurzu, právě pro vás.

Řídím se heslem:
Nemoc a problémy jsou cesta, ne selhání!

Co na e-příručku říkají její čtenáři

Příručka je velmi dobře napsaná (já ji četla jako součást videokurzu, ale bude „fungovat“ i samostatně). Nejvíc mě v ní zaujaly pro mě nové a dobře vysvětlené informace o tzv. metabolických typech a selektivní dietě.

Doporučila bych ji určitě všem nově diagnostikovaným pacientům jako povinnou výbavu do začátku - takovou KPZku, aby dostali ucelené informace a byli ušetřeni mnoha rad a hledání. Urychlí jim to i cestu k přijetí nemoci, protože pomůže eliminovat strach nebo postoj „to není pravda, oni se spletli“ a naučí se nemoc rychleji a lépe zvládat. Ale nejen novým souputníkům může pomoci.

Veroniky příručka (i kurz) poskytuje nejen zásadní informace ohledně výživy, způsobů léčení apod., ale je též pohlazením na duši, která se cítí na dně. To nejcennější však je, že dává NADĚJI. Naději, že je cesta, jak žít kvalitně a spokojeně s kolitidou nebo crohnem.
Eva Patočková
ekonomka, žena s ulcerózní kolitidou
Diety, recepty, osobní zkušenosti, rady, jak příjemně žít i s IBD... pokud si zoufáte, že nic takhle uceleného pro lidi s IBD u nás neexistuje, tak už zoufat nemusíte. Je pro všechny, co žijí se střevními záněty.

Tahle příručka vás provede jednotlivými dietami i radami, co můžete udělat pro psychickou pohodu, nebo pro kvalitní život s IBD v jednotlivých situacích a to všechno s Veroničinou typickou lidskostí, citem a upřímností.

Z celé příručky mi nejvíc utkvělo: „Hrajte si z jídlem - nedělejte si z něj celoživotní trauma.“ nebo „Existuje mnoho metod, jak si pomoci. Zkoušejte je a berte svoji nemoc jako cestu. Někdy bolestivou a smutnou, jindy možná i příjemnou.“

Mám všechny (elektronické) knihy, které Veronika vydala a hodně mi pomohly a pomáhají v životě s UC. Veliké děkuji Veronice za další skvělou knihu.
Ondrej Oláh
technický odborník, pacient se střevním zánětem

Mohlo by vás zajímat

Pro ty z vás, kteří mají některou z IBD chorob nově diagnostikovanou, bude příručka neocenitelným průvodcem všech potřebných informací ze všech oblastí života. Bohužel na internetu najdete obvykle dva typy příspěvků. Buď rady lékařů a odborníků a ne těch, kteří s crohnem nebo kolitidou žijí. Nebo internetové debaty skutečně nemocných. Ty mají zase úskalí v tom, že jejich životní příběh vás může někdy vyděsit nebo znejistit, jestli ty stejné nepříjemné problémy nemůžete mít i vy.

Pro ty z vás, kteří stále hledají i po mnoha letech, jak z toho ven, je určitě tato příručka taky vhodná. Minimálně pro inspiraci a povzbuzení.

Ano, protože takhle celistvý pohled – od jídla přes psychiku až po konkrétní rady ze života a techniky, jak si ulevit – asi jen tak na internetu nenajdete. Navíc máte možnost se mě zeptat na jakýkoliv dotaz v rozsahu cca 30 minut.

Rozhodně ano. Záleží, v jaké situaci se nacházíte, jestli vám vaše dieta pomáhá a zda potřebujete povzbudit. Příručka rozhodně není jen o výživě, ale najdete v ní celou šířku života se střevním zánětem. Dává hlavně naději a taky pochopení, že vyléčení se ze střevního zánětu není jen o lécích nebo změně stravy.

Nemusíte, pokud nemáte žádné dotazy nebo nepotřebujete některé informace z příručky více objasnit. Tento bonus je vhodný pro ty, kteří si chtějí informace z příručky doplnit či upřesnit, zejména v souvislosti s jejich individuální situací.

Máte dotaz? Něco nefunguje nebo vám není jasné? Napište mi na info@veronikahanzlikova.cz.

Jsem tu pro vás.

Veronika Hanzlíková, mentorka na cestě za pohodou v životě a jídle