Konzultace

„Jediné, co mě mrzí, je, že jsem čekala tak dlouho a nevyhledala Vás dřív.“
Jiřina L.
(klientka s Crohnovou chorobou)
Veronika Hanzlíková při konzultaci s klientkou

Potřebujete provést obtížnou osobní situací? A už nemáte sílu vše zvládat sami?

Řešíte stále ty samé zdravotní potíže či váhu a potřebujete si ujasnit vliv stravy a co máte jíst?

Tušíte, že příčiny řady problémů jsou v nastavení mysli, přístupu k životu a limitujících přesvědčeních?

Hledáte pomoc, protože už nevíte, kudy kam?

Ráda vám ukážu, jak se dostat zpět do rovnováhy, klidu
a třeba i získat trvalý pocit štěstí.

Ono to totiž jde, ale je potřeba se na danou situaci podívat celostně. Někdy pomůže úprava jídelníčku, jindy zase spíš změnit pohybové návyky nebo celkový přístup k životu. Vždycky je však dobré podpořit zejména psychiku a její propojení s tělem, tedy hledat psychosomatické souvislosti.

A s tím vším vám mohu pomoci. Jsem průvodkyní a mentorkou za zdravím a pohodou v životě a jídle. Navíc původní profesí potravinářská technoložka a výživová poradkyně, která si už lecčíms v životě prošla, takže mám i (vlastní) bohaté zkušenosti zejména s:

ulcerózní kolitidou,

Crohnovou chorobou,

Bechtěrevovou nemocí,

dráždivým tračníkem,

alergiemi,

chronickou bronchitidou,

astmatem,

biologickou a kortikoidní léčbou,

ekzémy,

dermatitidou a rosaceou,

nepodařenými těhotenstvími,

se smrtí partnera.

Jsem Veronika, laskavá průvodkyně s celostním přístupem

Veronika Hanzlíková, mentorka na cestě za pohodou v životě a jídle

Kromě toho, že jsem průvodkyní a mentorkou, jsem také maminkou 3 dětí, manželkou báječného muže a spisovatelkou

Miluju čokoládu, oříšky, zeleninu a ovoce a to i přesto, že mám už víc než 20 let diagnostikovanou ulcerózní kolitidu (chronický zánět tlustého střeva, který je spolu s Crohnovou nemocí spojován s nutností konzumovat bezezbytkovou stravu).

A přitom jím normálně, možná jen o něco zdravěji než velká část populace. 

S chutí si ale třeba dám párek v rohlíku nebo řízek. 

Přišla jsem totiž na to, že:

Pocit štěstí se rodí z toho,
co vkládáme do své mysli i do svých úst.

Ulcerózní kolitida určila i můj profesní zájem, kdy jsem se po vystudování Fakulty potravinářské a biochemické technologie na VŠCHT začala soustředit především na výživu a výživové poradenství.
 
Postupně jsem objevila, že výživa je jen cca 30 % toho, co potřebuji ve svém životě změnit, abych mohla být zdravá.
 
Dnes už si troufnu říct, že jsem se z ulcerózní kolitidy uzdravila. Nejprve za pomoci intenzivní klasické léčby, která však neřeší příčinu. V průběhu let jsem k ní přidala práci s myslí a emocemi, změnu životního stylu a také alternativní metody (homeopatii, akupunkturu).
 
Překonala jsem také náhlou smrt svého prvního partnera a šest nepodařených těhotenství.
Veronika Hanzlíková, mentorka na cestě za pohodou v životě a jídle
Jste přesně ta, koho jsem hledala. Potřebovala jsem si popovídat o něčem, co jsem dlouho držela v sobě a přitom bych to nedokázala řešit s „běžným“ výživovým poradcem, který řeší jen tělo, ne duši. Poradila jste mi přesně tak, jak bylo potřeba, protože jste mě pochopila a porozuměla tomu, co řeším. Upřímně, nečekala jsem, že se mi takové pomoci dostane. Naše schůzka mi pomohla se přiblížit ke své vlastní vnitřní síle. A hlavně, jste živým příkladem toho, že nemoc je alarmem, a nikoli pohromou, které se musíme nutně vyhnout.“
Majka Kopecká
studentka

Zjistila jsem, že k tomu, abych tak těžké situace zvládla,
potřebuji laskavé chování -
především sama k sobě a k tělu.

A věřte mi, že té laskavosti
s laskavostí naučím i vás.

Co tedy můžete od naší spolupráce čekat?

Dozvíte se a hlavně se naučíte, jak ustát to, co vás trápí.

Naučím vás techniky, jak se cítit lépe, i když jste zrovna dole (jak je použít v akutní i dlouhodobě trvající obtížné situaci).

Zjistíte, jestli vaše obtíže ovlivňuje strava a jak ji nastavit tak, aby vám bylo dobře a přitom jste nemuseli držet žádnou dietu.

Díky cílené suplementaci dodáte svému tělu přesně ty živiny, minerály a vitamíny, které mu chybí.

Pokud to bude potřeba, pomůžu vám se zklidnit a naladit se na sebe, na svou intuici a duši.

Jak a s čím nejvíce pracuji?

Často je to o povídání a vyslechnutí, kdy mi vyprávíte o vaší životní situaci. Já vám k tomu dávám své vhledy a vysvětluji, jak je to s propojením těla a psychiky (= psychosomatika). Ale téměř vždy vás pak vedu k sobě, k vaší duši a tělu za pomoci:

Mentální harmonizace

jednoduchá zklidňovací technika, kterou pak můžete zvládnout i doma sami

metody Faster EFT

pomáhá ulevit od nepříjemných emočních stavů (zklidnění díky ťukání na akupunkturní body)

rozpohybování těla

opravdu se zvedneme ze židlí a já vám ukážu, jak rozproudit svou energii, i když je vám zle.

čajové zátiší s koláčky

Zajímá vás především jídlo?

U mě nenajdete žádné zákazy. A to ani v případě nemoci jako je ulcerózní kolitida a Crohnova choroba.

Neupřednostňuji žádný výživový styl, ale používám selský rozum a úctu k vašim životním zkušenostem a potřebám.

Stejným způsobem přistupuji k řešení všech obtíží, se kterými za mnou přijdete.

Společné povídání bylo úžasné v tom, že hned první setkání jsem k Vám měla takovou důvěru a neměla jsem strach i nemoci hovořit. Na tom také strašně moc záleží. Pokud si lidé nesednou, tak je těžké o něčem diskutovat bez zábran.

Nikdy bych nevěřila tomu, že psychika se dá natolik ovlivnit, dokud jsem na sobě nevyzkoušela metodu EFT. Kdybych o ní nevěděla od Vás, tak by to nejednou nedopadlo dobře.
Jiřina L.
zdravotní sestra a pacientka s Crohnovou chorobou
K Veronice se opakovaně vracím, protože její životní zkušenosti a znalosti jsou velmi obsáhlé a co je důležité, přesahují do mnoha oborů - od přehledu o klasické léčbě střevních zánětů, přes alternativní metody, výživu i podporu psychiky.

Opravdu vřele doporučuji každému, kdo má zájem o své zdraví.
Tomáš K.
inženýr ekonomie a pacient s UC
Přivítala mě rozjasněná tvář, od první chvíle budící nesmírnou důvěru, radost i klid.
Po rozhovoru o mých zdravotních úzkostech, kdy tekly i slzičky, jsem odjížděla plná naděje, důležitých doporučení i kontaktů, které mi pomohou můj diskomfort zdolat.

A poprvé po 4 měsících jsem se dokázala na věc podívat i z jiného úhlu pohledu a říci si alespoň někdy: „Ta bolest je radost!“
Dana S.
hudebnice s postneuralgickou bolestí po pásovém oparu

Pojďte si s mojí pomocí vytvořit vlastní recept na to, jak být
v pohodě a klidu každý den.

Jsem tu pro vás. Vyslechnu vás, podpořím a ukážu možné způsoby řešení. Naučím vás všechny techniky mentální práce, které znám, abyste si dokázali rychle pomoci i sami, když se vám bude něco dít.

Konzultace probíhají

  • osobně v Praze (primárně), ve Strakonicích a Ivančicích a okolí (především o víkendu)
  • nebo také online/telefonicky (rozhovor po telefonu, nebo video přes WhatsApp, Messenger či aplikaci StreamYard, kdy posílám odkaz na setkání, není nutné nic stahovat).

Jednorázová (vstupní) konzultace

2 100 Kč/75 min
  • Na vstupní konzultaci vám předám základ toho, co potřebujete znát o výživě, mentální práci a práci s emocemi.

Dlouhodobá spolupráce

1 000 Kč/hod
  • Při dlouhodobé spolupráci spolu probereme všechna potřebná témata (stravu, pohyb, emoce, mysl, bloky), které se vážou s vašimi těžkostmi.

Pokud máte zájem o dlouhodobou spolupráci, můžete si vybrat ze dvou možností:

absolvujete nejprve vstupní (jednorázovou) konzultaci a následně se domluvíme na dalších (počet následných setkání spolu s termíny si domlouváme podle vašich potřeb a platby probíhají individuálně, k objednávce použijte formulář pro jednorázovou konzultaci zde či dole na této stránce),

využijete ročního přístupu do 8týdenního kurzu Skvěle v těle, jehož součástí je 5 konzultací za zvýhodněnou cenu (více o kurzu zde, objednávkový formulář zde).

Bonus - cílená suplementace v rámci 30minutové konzultace zdarma

K jednorázové i dlouhodobé spolupráci nabízím zcela zdarma konzultaci v rozsahu 30 minut na téma suplementace přímo na míru pro vás. Probereme mimo jiné pro vás vhodné přírodní doplňky a dozvíte se, jak lze jednoduše otestovat stav vaší buněčné výživy a tuků v těle.

„Původně jsem s Veronikou chtěla řešit hlavně jídlo a konečně si nastavit stravování tak, aby mě a moji kůži podporovalo a zároveň jsem se nemusela kvůli němu zbytečně stresovat. Na jídlo a potravinové doplňky podle mého očekávání také došlo, ale na celé konzultaci byl pro mě stejně nakonec nejcennější přesah do oblasti psychiky, možnost mluvit s někým, kdo má určité životní zkušenosti, a možnost vyslovit nahlas, jak se vlastně cítím.
Konzultace s Veronikou Vám totiž dá hodně, i pokud už něco řešíte dlouho, z různých úhlů pohledu a třeba si myslíte, že už toho máte hodně ‚načteno‘ a ‚vyřešeno‘.“
Katka S.
(kožní problémy)

Pro koho jsou konzultace či dlouhodobý mentoring vhodné

Na vlastní kůži mám odžito, jako to je žít s jednou z těchto nemocí. A hlavně vím, jak v případě střevních zánětů ovlivňuje náš stav psychika. V průběhu své praxe i při dobrovolnické práci pro neziskovku Pacienti IBD, z. s. jsem si potvrdila, že lidé s IBD mají velmi podobné povahy. Díky osobní zkušenosti znám psychosomatické souvislosti i celou výživovou problematiku.

Podpořím vás na vaší cestě za zklidněním zánětlivých projevů. Podíváme se spolu na stravu, buněčnou výživu i psychosomatické souvislosti. Najdeme spolu cestu, abyste zase vnímali radost ze života.

Například diabetes, imunitní problémy (alergie, stavy po pásovém oparu), nadváhu (není jen otázkou správného stravování, ale také psychiky a myšlení).

U problémů s váhou nabízím také možnost provést analýzu těla pomocí váhy TANITA (měření tuku, svalů, vody a metabolického věku). Pouze v rámci osobní konzultace.

Vyslechnu vás a povím vám svůj příběh o 6 nepodařených těhotenstvích a o tom, co vedlo k tomu, že jsem nakonec maminkou 3 zdravých dětí. Společně se pak pokusíme najít cestu i pro vás, aby se váš sen o mateřství mohl vyplnit.

Objednávka vstupní konzultace

Pro objednávku vstupní konzultace můžete využít:

  • telefon
  • objednávkový formulář
  • nebo poptávkový formulář pod tímto textem (máte-li zájem také o konzultaci ohledně suplementace a přírodních doplňků zdarma, připište to, prosím, do textu zprávy.)
  •  

Objednávky a platby v eurech po domluvě.

Dárkový poukaz

Chcete konzultaci věnovat někomu vám blízkému? Tušíte, že to je přesně ta pomoc, kterou potřebuje?

Pošlete mi svou poptávku přes formulář výše a já vám poukaz vystavím.

Veronika Hanzlíková - dárkový poukaz na konzultace

Máte dotaz? Něco nefunguje nebo vám není jasné? Napište mi na info@veronikahanzlikova.cz.

Jsem tu pro vás.

Veronika Hanzlíková, mentorka na cestě za pohodou v životě a jídle