Střevní a jiné záněty v těle

Vím, jaké je to žít se záněty v těle. 

Některé se na první pohled nezdají být až tak vážné nebo život omezující, jiné však mění životy o 180 stupňů. Sama nebo prostřednictvím svých klientů mám zkušenosti zejména s:

ulcerózní kolitidou

Crohnovou chorobou

dráždivým tračníkem

chronickou bronchitidou

dermatitidou a rosaceou

ekzémy

Život s dermatitidou

Dermatitida trápila opakovaně v určitých cyklech řadu let. Když se objevila naposledy, rozšířila se i do oblastí, kde dříve nebyla, a dokonce hraničila s rosaceou alias růžovkou (chronickým zánětem kůže). Dost mě potrápila.

Přivedla mě ale na novou cestu, na které jsem oprášila své znalosti biochemie, chemie i potravinářské technologie. Také jsem popracovala znovu na své psychice a uvědomila si, jak jsem z péče o děti a aktivit posledních let vyčerpaná

Ale hlavně jsem objevila testy z kapky suché krve, které určují stav buněčné výživy. Díky tomu jsem si připomněla důležitost poměru „prozánětlivých“ omega-6 a „protizánětlivých“ omega-3 mastných kyselin v krvi.

Z testu jsem se dozvěděla, co přesně mému tělu chybí. Ke klasické léčbě od dermatoložky jsem proto přidala cílenou buněčnou suplementaci za pomoci kvalitních produktů a účinky se začaly dostavovat. Postupně se zlepšovala nejen moje pleť, ale i úroveň mojí energie

Dneska už neusínám s dětmi v devět večer, ale můžu si užít čas s manželem nebo si ještě třeba i zacvičit. To jsem za posledních 10 let s dětmi prakticky nezažila.

Pokud vás dermatitida také trápí, nebo vás zajímá cílená suplementace, přečtěte si článek, který jsem o své poslední zkušenosti s dermatitidou napsala. Nebo se mi rovnou ozvěte a můžeme vše společně probrat na konzultaci.

Pro ty, kteří řeší střevní záněty

Vím, že mnozí, kterým diagnostikovali IBD, neví, co si počít

Proto se různými způsoby snažím předávat dál informace o stravě a životě s diagnózou chronického onemocnění – od toho, co jíst v době remise i relapsu, přes zkušenosti s léky, alternativní léčbou, psychoterapií, až po mateřství a rodičovství s touto diagnózou.

Přednáším na téma střevních zánětů, mj. ve spolupráci s neziskovou organizací Pacienti IBD.

Píšu články – na svůj blog i pro strevni-zanety.cz.

Tvořím a informuji skrz svůj podcast Příběhy života a uzdravení, e-knihu Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba od A do Z nebo online kurzy.

Konzultuji také individuálně.

I vám dokážu předat sílu a víru na vaší cestě a naučit vás konkrétní techniky a přístupy k životu a jídlu, abyste se cítili (opět) v pohodě.

E-book zdarma - Jak žít kvalitně s IBD

Slova jako ulcerózní kolitida, Crohnova choroba, IBD (ztn. zkratka z angličtiny pro chronické střevní záněty), pankolitida, stenózy, píštěle, kortikoidy se vám nebo vašim blízkým vetkly do života? Pojďte ta slova pochopit a zlidštit a objevit tipy, které vám pomůžou žít se střevním zánětem lépe.

E-příručka Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba od A do Z

V této e-knize najdete kompletní pohled na stravu při střevních zánětech. Také vám v ní ukážu cestu, jak zvládnout nejrůznější problémy spojené se střevními záněty (těhotenství, mateřství, zaměstnání, cestování aj.). 

Zároveň získáte i naději, že je možné se dostat do dlouhodobé remise a cítit se zase dobře. Podělím se s vámi totiž o svůj příběh s dobrým koncem, kdy jsem po 15 letech intenzivní léčby, několikaleté pankolitidě a hrozbě vývodu nakonec úplně bez léků.

Kurz Veroniky Hanzlíkové - Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba. Jak žít a jíst kvalitně

Online kurz Jak žít a jíst kvalitně

V kurzu se dozvíte vše důležité o ulcerózní kolitidě a Crohnově nemoci. Kurz je rozdělen na dvě části – na část zdarma (3 videa) a na část placenou (7 videí), ke které je k dispozici také e-příručka Ulcerózní kolitida a Chronova choroba od A do Z.

Kurz Veroniky Hanzlíkové - Jak žít šťastný život i s chronickou nemocí

Online kurz Jak žít šťastný život i s chronickou nemocí

Průjmy a bolesti, dvě chronické nemoci (ulcerózní kolitida a Bechtěrevova nemoc), smrt partnera, ztráta nenarozených dětí. I tohle vše jde ustát a nezbláznit se. Dokonce je možné pak žít spokojený a plnohodnotný život. Jak? Odpovědi najdete v mém workshopu o životě, který mě svého času hodně bolel.

Konzultace

Preferujete individuální přístup

Využijte možnosti jednorázové nebo dlouhodobé spolupráce, kdy během konzultací společně probereme vaši situaci a najdeme způsob přímo pro vás, jak vám vrátit do života radost a pohodu a jak dodat vašemu tělu přesně to, co potřebuje.

Veronika Hanzlíková při konzultaci s klientkou

Rozhovory a články v médiích

Česká televize

  • Kvalitnější léčba díky registru pacientů. Crohnova choroba a ulcerózní kolitida postihují především mladé lidi – odkaz zde
  • WC karty pro pacienty s IBD – odkaz zde
  • Dej si střeva dohromady. Jak se žije s IBD – odkaz zde

Novinky.cz

  • Kvůli ulcerózní kolitidě chodila Veronika i třicetkrát denně na toaletu. Pomohla až biologická léčba – odkaz zde

Časopis Blesk

  • Veronika (33) trpí nemocí střev: Vše se zhoršilo, když mi tragicky zemřel přítel – odkaz zde

Časopis Žena a život

  • Veronika Hanzlíková, 33 let – Diagnóza: ulcerózní kolitida. S nemocí žije třináct let – odkaz zde

Deník.cz

  • Co jíst při střevních zánětech? Vyhněte se smaženému, tučnému a dráždivému jídlu – odkaz zde

Máte dotaz? Něco nefunguje nebo vám není jasné? Napište mi na info@veronikahanzlikova.cz.

Jsem tu pro vás.

Veronika Hanzlíková, mentorka na cestě za pohodou v životě a jídle