Veronika Hanzlíková

Trápí vás/vaše blízké ulcerózní kolitida nebo Crohnova nemoc?

Potřebujete se ujistit, že se střevním zánětem jde normálně jíst a především žít?

Kompletní pohled na stravu při střevních zánětech​

Povím vám, jak jíst, co jíst a jak si najít ten vlastní individuální jídelníček, bez kterého to v případě střevních zánětů nejde. Vysvětlím vám rozdíly, prospěšnosti nebo záludnosti diet, které se v souvislosti s IBD skloňují (GAPS, SCD, bezmasá, bezlepková strava aj.)​

Informace ohledně fungování při IBD

Ukážu vám cestu, jak zvládnout nejrůznější problémy spojené se střevními záněty. Těhotenství a mateřství, zaměstnání, cestování, problémy s akutními průjmy a inkontinencí nebo dráždivým tračníkem - prostě vše, na co si vzpomenete. Naučím vás techniky, jak tohle vše psychicky ustát a být v pohodě.​

Příběh s dobrým koncem

Příběh o tom, jak je možné být po 15 letech s ulcerózní kolitidou a protizánětlivými léky, 10 lety na imunosupresivech a 5 lety na biologické léčbě, celkem 2 lety na kortikoidech, s pankolitidou a hrozbou vývodu bez léků a zůstat v remisi. Ten příběh je můj - Veroniky Hanzlíkové. Chci vám ukázat aspoň kousek svojí cesty a inspirovat vás, že jde žít dobře i s chronickým střevním zánětem a klidně i s těmi všemi léky přivést na svět 2 zdravé děti, podnikat a žít plnohodnotně.​

S velkou pokorou k nemocem zvaným IBD vám představuji...

elektronickou příručku o střevních zánětech

Potřebujete se ujistit, že se střevním zánětem jde normálně jíst a především žít?

Mám pro vás úlevu!

 • Kompletní pohled na stravu a jídlo při střevních zánětech.

 • Povím vám, jak jíst, co jíst a jak si najít ten vlastní individuální jídelníček, bez kterého to v případě střevních zánětů nejde.

 • Vysvětlím vám rozdíly, prospěšnosti nebo záludnosti diet, které se v souvislosti s IBD skloňují (GAPS, SCD, bezmasá, bezlepková strava aj.)

 • Informace ohledně života, těhotenství, mateřství nebo zaměstnání při IBD.

 • Ukážu vám cestu, jak zvládnout nejrůznější problémy spojené se střevními záněty. Těhotenství a mateřství, zaměstnání, cestování, problémy s akutními průjmy a inkontinencí nebo dráždivým tračníkem – prostě vše, na co si vzpomenete.

 • Naučím vás techniky, jak tohle vše psychicky ustát a být v pohodě.

 • Životní příběh s dobrým koncem.

 • Příběh o tom, jak je možné být po 15 letech s ulcerózní kolitidou a protizánětlivými léky, 10 lety na imunosupresivech a 5 lety na biologické léčbě, celkem 2 lety na kortikoidech, s pankolitidou a hrozbou vývodu bez léků a zůstat v remisi.

 • Ten příběh je můj – Veroniky Hanzlíkové. Chci vám ukázat aspoň kousek svojí cesty a inspirovat vás, že jde žít dobře i s chronickým střevním zánětem a klidně i s těmi všemi léky přivést na svět 2 zdravé děti, podnikat a žít plnohodnotně.

 

S velkou pokorou k nemocím zvaným IBD vám představuji

elektronickou příručku o střevních zánětech

Aktuální cena příručky je:

990 Kč

Co v příručce najdete?

Rozhodnutí získat povzbuzení a hlavně podstatné informace pro vaše zdraví je jen na vás.

V příručce jsem pro vás připravila a sepsala všechny své znalosti a zkušenosti v souvislosti se stravou a životem se střevním zánětem.

Příručka je také součástí videokurzu na Kurzy pro radost, který stojí 1590 Kč.Pokud nejste příznivci videí, je právě tato elektronická příručka pro vás!

Najdete tady všechny informace z videokurzu.

Kdo jsem

Výživová koučka a potravinářská technoložka.
Žena a maminka s ulcerózní kolitidou. Naučila jsem se pracovat se svojí myslí i tělem k celkové pohodě.

Výživová koučka a potravinářská technoložka

Od roku 2001 se věnuji potravinám a výživě. Vystudovala jsem Fakultu potravinářské a biochemické technologie VŠCHT a po škole jsem ještě dokončila rekvalifikaci na výživové poradenství (v rámci kurzu MŠMT). Na člověka, nemoc i zdraví se dívám celostním pohledem a koučuji ostatní na jejich cestě za zdraví a pohodou v životě a jídle.

Hlavně – jak jíst při při střevním zánětu mám odzkoušené na sobě a se stravou při crohnovi a kolitidě jsem poradila už desítkám pacientů.

Žena a maminka s ulcerózní kolitidou

V roce 2003 mi diagnostikovali nejprve proktitidu, která se postupně "proměnila" v levostrannou ulcerózní kolitidu a nakonec až v pankolitidu. Ještě dnes i v době remise mám na střevě prý pozánětlivé změny a lékaři mi opakovaně navrhovali vývod (stomii).

Přes veškeré zdravotní obtíže (opakovaně i s těhotenstvím) mám dvě zdravé děti (2014, 2017). Jen to chtělo vytrvat.

Celou dobu podporuji svoji cestu k uzdravení kromě klasické léčby i nejrůznějšími alternativami a pozitivním myšlením. Díky tomu jsem se dostala do dlouhodobé remise s minimem léků, v současnosti jsem dokonce bez léků úplně.

Nejsem nutriční terapeut

Zdravotní jídelníčky netvořím! Jsem jen průvodce stravou a cestou, ne nutriční terapeut, kterého můžete zkontaktovat přes svoje gastroenterology a praktického lékaře.

Naučila jsem se pracovat se svojí myslí i tělem

K celkové pohodě Umím pracovat s nejrůznějšími metodami, které dokážou podpořit tělo i psychiku. Tyhle metody a techniky jako vizualizace, meditace, Faster EFT a mnoho dalších naučím i vás.

Co v příručce najdete: • 10 hlavních kapitol o životě a jídle s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou.
 • 33 podkapitol s podrobnostmi o metabolických typech, selektivních dietách při střevních zánětech. detaily o dietách GAPS, paleo, WHOLE30, o anémii, lécích, potravních doplňcích, rodičovství, lázních, meditacích aj.
 • Z 33 podkapitol je celých 13 podkapitol věnovaných jídlu, potravinám a konkrétním vhodným dietám při IBD a 12 podkapitol věnovaných alternativním metodám a potravním doplňkům.
 • 1 životní příběh, který vám dodá naději, povzbuzení a sílu, že když se chce, všechno jde i s IBD.

Rozhodnutí získat povzbuzení a hlavně podstatné informace pro vaše zdraví je jen na vás.

Jako bonus jsem pro vás připravila online podporu:

 
 
 
 
 • Facebookovou skupinu Na pohodu s IBD
Po koupi příručky dostanete odkaz a po zkontrolování vašeho jména (případně přezdívky, kterou na FB používáte) vás přidám do tajné skupiny (nikdo z vašich přátel nebude vědět, že v nějaké takové skupině jste a vaše aktivity neuvidí ani nikdo z přátel na fb ani mimo něj), kde si můžeme o životě a jídle se střevními záněty popovídat bez strašení a v komunitě podobně smýšlejících lidí – tedy těch, kteří jen nespoléhají na léky a na to, že se stane zázrak.
 
 • Možnost se na mě obrátit s osobními dotazy

V rámci tohoto bonusu vám ráda odpovím individuálně přes Messenger nebo WhatsApp na Vaše dotazy podle svých aktuálních a časových možností. Týká se to upřesnění informací z příručky přímo pro vás nebo doplnění informací, které potřebujete znát a v příručce jsem je například nezmínila.

V případě nutnosti se podívat detailněji na zoubek vašemu jídelníčku nebo pokračovat s individuálními konzultacemi, máte pak navíc možnost využít další moji podpory v podobě koučinku za výhodnější cenu.

Otázky a odpovědi

Pro ty z vás, kteří mají některou z IBD chorob nově diagnostikovanou, bude příručka neocenitelným průvodcem všech potřebných informací ze všech oblastí života. Bohužel na internetu najdete obvykle dva typy příspěvků. Buď rady lékařů a odborníků a ne těch, kteří s crohnem nebo kolitidou žijí. Nebo internetové debaty skutečně nemocných. Ty mají zase úskalí v tom, že jejich životní příběh vás může někdy vyděsit nebo nebo znejistit, jestli ty stejné nepříjemné problémy nemůžete mít i vy.

Pro ty z vás, kteří stále hledají i po mnoha letech, jak z toho ven, je určitě tato příručka taky vhodná. Minimálně pro inspiraci a povzbuzení.

Ano, protože takhle celistvý pohled – od jídla – přes psychiku – až po konkrétní rady ze života a techniky, jak si ulevit – nenajdete na internetu nikde. Navíc máte možnost s podobně smýšlejícími debatovat ve facebookové skupině nebo se mě zeptat na jakýkoliv dotaz, pokud nebude spadat časově již do oblasti konzultací nebo koučinku.

Rozhodně ano. Záleží, v jaké situaci se nacházíte, jestli vám vaše dieta pomáhá a zda potřebujete povzbudit. Příručka rozhodně není jen o výživě, ale najdete v ní celou šířku života se střevním zánětem. Dává hlavně naději a taky pochopení, že vyléčení se ze střevního zánětu není jen o lécích nebo změně stravy.