Od únavy k radosti

aneb jak se rozzářit (jídlo, pohyb a mysl)

21.-28. 3. 2023 online kongres

Záznamy jednotlivých vysílání + vaše dárky

Veronika Hanzlíková, mentorka na cestě za pohodou v životě a jídle

Veronika Hanzlíková

Veronika Doubková

Veronika Doubková

Veronika Vykusová

Veronika Vykusová

Veronika Hájková

host: Veronika Hájková

1. den

Úvodní vysílání o tom, jak se dostat z únavy do radosti

rozhovor Veru Hanzlíkové, Veru Doubkové a Veru Vykusové

Sdílíme své první tipy, jak se dostat z únavy do větší pohody.

A k tomu také krátce příběh lektorky jógy Veru Doubkové – o tom, jak je pro náš nervový systém i duševní pohodu, nesmírně důležitý pohyb. Ale také relaxace a odpočinek!

Veru Doubkovou najdete také:

DÁREK: meditace Semínko od Veru Doubkové ke stažení zde.

2. den

Jak se cítit lépe díky pár jednoduchým změnám v životě a jídle

rozhovor s Veru Hanzlíkovou

O jídle a tipech, jak se dostat z únavy do pohody. Dozvíte se více o emočním zajídání i o tom, jak se jídlem zbavit chutí na sladké.

Tentokrát jsem povídala více já a Veronika Vykusová mi pokládala zajímavé otázky.

Odkazy na články, videa a moje kurzy tady: 

DÁREK: slevový kód na 100 Kč, kód zní KONGRES, který lze uplatnit do 31. 3. 2023 při objednávce mé knihy Příběhy českých superpotravin nebo online programu SKVĚLE V TĚLE

3. den

Jak zhubnout jedno kilo a jarní únavu poslat k rozkvetlým šípkům

rozhovor s Veru Vykusovou

S Veru Vykusovou jsem si povídala o únavě po velkých životních změnách.

A také o tom, jak je postupně možné zhubnout jedno kilo a pak další. Veru rozumí ženské cykličnosti a tak jsem si s ní povídala také trochu o menstruačním cyklu a s ním spojené energii.

 
Závěrem jsme vás pozvaly na moji přednášku 12. 4. 2023 od 17:30 v Praze – Strašnicích v OÁZA – centru radosti Veru a Libora Vykusových. Více informací o přednášce zde.
 

Záznam přednášky o půstech, kterou jsem zmiňovala ve videu, najdete zde.

DÁREK: dva neveřejné rozhovory (se mnou a s Veru Doubkovou) z kongresu o ženské cykličnosti, který pořádala Veru Vykusová. 
Odkazy na ně máte v e-mailu.

Co nám jaro a příroda nabízí (a jak to využít v kuchyni)

rozhovor s Veru Hájkovou

Rozhovor Veroniky Hanzlíkové s Veronikou Hájkovou, lektorkou zdravého stravování, o tom, co nám jaro a příroda nabízí (a jak to využít v kuchyni).

Verču Hájkovou najdete:

Její minikurz KVAŠENÍM KE ZDRAVÍ, o kterém jsme mluvily ve videu, je zdarma a začíná 18. 4. 2023.

 

DÁREK: slevový kód do navazujícího kurzu kvašení přijde registrovaným na e-mail.

4. den

Jóga a relaxace

cvičení od Veru Doubkové

Čeká vás:

  • úvodní naladění na tělo a dech,
  • dynamičtější asány pro rozproudění energie,
  • závěrečná relaxační pozice
  • a krátká vedená relaxace pro regeneraci.

5. den

Ženská cykličnost a únava

povídání Veru Vykusové

Veru Vykusová se s vámi podělila o svoje i zprostředkované zkušenosti s menstruačním cyklem v souvislosti s únavou

Jarní restart a očista těla

povídání Veru Hanzlíkové a Veru Doubkové

V rozhovoru Veroniky Hanzlíkové a Veroniky Doubkové se dozvíte, jestli je vůbec vhodné na jaře podstupovat očistu těla

A také víc o tom, co je očistný dech, jak se čistit podle jógových technik a jak podle našich předků.

Proč kongres alá Veronika:

Jsme mámy dohromady 7 dětí, s našim hostem Veru Hájkovou dokonce deseti. Moc dobře známe, jaké je to, když je člověk naprosto vyřízený. Z péče o domácnost, děti, z práce a nebo prostě teď na jaře.

Navíc dvě z nás řeší také chronické nemoci. A právě ty a online svět nás spojily. Mě, Veru Hanzlíkovou, oslovila kdysi před několika lety Veru Doubková jako výživovou poradkyni. Abych jí poradila, jak jíst při dráždivém tračníku a později i ulcerózní kolitidě (UC)

Ulcerózní kolitida je zánět tlustého střeva a spolu s Crohnovou chorobou patří mezi chronické střevní záněty. Údajně nevyléčitelné nemoci.
 
Zatímco já se považuji za vyléčenou z ulcerózní kolitidy a druhá moje nemoc spondylartritida (neboli Bechtěrevova nemoc) mě vůbec netrápí, Veru Doubkovou osud nešetřil a k ulcerózní kolitidě jí přibyla i roztroušená skleróza (RS). Přesto se nevzdává, cvičí a dokonce je lektorkou jógy. Mimo jiné i díky tomu se propojila s Veru Vykusovou, jejíž manžel má také „eresku“ neboli roztroušenou sklerózu. Kruh se uzavřel, když jsem já propojila své aktivity s Veru Vykusovou a jejím centrem Oáza v Praze – Strašnicích. 
 
Našim hostem je Veronika Hájková, lektorka zdravého stravování, kterou se mnou pojí označení „výživová poradkyně“ a podobný pohled na stravu. Ideálně podle ročních období. Při několika společných vysíláních jsme pak zjistily, že jsme ve spoustě věcí stejné nebo máme podobný pohled i na život. Třeba na to, že není nutné jíst stále zdravě. Veru Hájková hřeší kebabem, já párkem v rohlíku. :)

Kdo jsme:

Veronika Hanzlíková, mentorka na cestě za pohodou v životě a jídle

Veronika Hanzlíková

Miluji čokoládu a sladkosti, svoji rodinu, příběhy a psaní. Mnohokrát jsem v životě zakopla a několikrát i padla na dno. Dnes, jako čerstvá čtyřicátnice, konečně stojím ve svojí síle. Ale dost to bolelo… Po smrti partnera jsem se dlouho zvedala na nohy. Psychicky i zdravotně. 

Mám oficiálně dvě chronické nemoci, takzvaného Bechtěreva a také ulcerózní kolitidu (UC) – chronický zánět tlustého střeva. Díky kolitidě jsem užívala hodně léků. Celých 15 let. Dnes už víc než 5 let neužívám žádné léky a považuji se za vyléčenou, i když lékaři tenhle termín u UC neznají.

Jsem výživová poradkyně, mentorka na cestě za pohodou v životě a jídle a taky maminka 3 dětí a 6 andílků. Podnikám, píšu, tvořím a zářím. Ukážu i vám, jak dobře jíst a naplno žít a zářit, i když vám život háže klacky pod nohy.

Veronika Vykusová

Veronika Vykusová

Veru o sobě říká: „Jsem  manželka, maminka dvou malých kluků a jednoho andílka tam někde nahoře, sestra a podnikavá žena. Žiju život štědrý na pestrobarevné zážitky, které sdílím a inspiruji tak ostatní příběhy svojí duše.

Zorganizovala jsem dva kongresy o ženské cykličnosti, díky kterým v sobě nosím cyklickou moudrost z více než 70 jeho rozhovorů. Spolu s manželem jsem (s)tvořila centrum radosti – Oáza v pražských Strašnicích.

Pečuji o něj, aby se v něm lidé mohli potkat osobně, pohlédnout si z očí do očí a efektivně spolu růst – konají se zde akce jako rodinné a jiné konstelace, přednášky, ženské kruhy, workshopy, terapie a konzultace.“

Veronika Doubková

Veronika Doubková

Veru je také maminka dvou báječných kluků. Je lektorkou jógy, průvodkyní ženskými kruhy i vystudovanou právničkou.

Má ráda dobrou kávu, čokoládu, bylinky a toulání se přírodu. Jóga jí pomáhá cítit se dobře ve svém těle a mít dostatek energie a síly i přes dvě náročné zdravotní diagnózy. Miluje rozmanitost asánových praxí od velmi pomalé jin jógy, přes jemnou hatha jógu až po náročnější vinyasu.

Do svého běžného života zařazuje i dechové, relaxační či očistné jógové techniky. Z rozmanitých možností jógy a jógových technik pak vybírá svým studentům na živých lekcích v Olomouci to nejlepší přímo pro ně a v dané situaci.

Veronika Hájková

Veronika Hájková

Verča je lektorka zdravého stravování a jejím posláním je vnést život, radost a lehkost do našich kuchyní. Jejím heslem jsou tři slova: namáčení, klíčení a fermentace. To je hlavní „obor“ jejího přístupu k výživovému poradenství. 

Zároveň však je také učitelka, která vystudovala angličtinu a historii. Díky znalosti dalších jazyků studuje i v cizojazyčných knihách a literatuře a přenáší tak moudrost a znalosti nejen o výživě a fermentaci z jiných zdrojů a od Velkých mistrů kvašení.
 
Veru je maminka třech dětí a autorka mnoha online kurzů zdravení vaření, které najdete na jejím webu.

Máte dotaz? Něco vám není jasné? 

Napište mi na info@veronikahanzlikova.cz.

 Jsem tu pro vás.

Veronika Hanzlíková, mentorka na cestě za pohodou v životě a jídle