Přípravu životopisu a motivačního dopisu vám usnadní jednoduchá aplikace

Životopis jsem musela psát prozatím jednou v životě. Vlastně dvakrát. Poprvé jsme si ho zkoušeli kdysi dávno na gymplu v hodině češtiny spolu s psaním motivačního dopisu. Podruhé, když jsem hledala po státnicích svoje první zaměstnání.

Od té doby se docela dost změnilo. Zatímco v roce 2006 neexistovaly chytré telefony a aplikace, v posledních letech se s nimi roztrhl pytel. A je to dobře. Protože věci, které jste si museli složitě vyhledávat, dnes najdete na pár kliknutí.

Dneska bych vám proto chtěla představit jednoduchou aplikaci, teda přesněji online editor, pro rychlé sestavení životopisu i motivačního dopisu. Líbí se mi a s chutí jsem ho vyzkoušela, i když v tuto chvíli nové zaměstnání nehledám.

Životopis během 15 minut

S aplikací, respektive online editorem Cvapp.cz si vytvoříte životopis doslova během čtvrt hodiny. Samozřejmě záleží, jaké životní i pracovní zkušenosti máte. Čím jich máte víc, tím bude příprava životopisu samozřejmě delší. Ale ne nijak výrazně.

Během pár kliknutí si vyberete některou z šablon a zadáte informace do připravených kolonek. Vybrat si můžete šablony jednoduché, kreativní, moderní a profesionální anebo pak přímo vzor podle pozice, o kterou se ucházíte. Třeba učitelka, zdravotní sestra, manažerka, konzultant, tesař, skladník, recepční a mnoho dalších.

Já si nejprve vyzkoušela kreativní šablonu Vienna a pak jsem objevila vzory. Ty mi přijdou geniální v tom, že u každého ze vzorů si navíc přečtete detaily, proč a co by měl váš životopis obsahovat.

Působivý životopis pro kariérní změnu by měl zdůraznit předchozí pracovní role, které vám pomohly profilovat se jako nadějný profesionál.

Váš životopis by měl obsahovat profilovou část, která shrnuje vaše schopnosti, vzdělání, absolvovaný výcvik a zkušenosti. Je důležité uvést podrobný popis vašich pracovních zkušeností, aby vaše schopnosti, dovednosti a úspěchy došly uznání.

Protože tento druh životopisu má za cíl pomoci vám v kariérní změně, doporučuje se uvést veškeré dosavadní významné pozice. Můžete například klást zvláštní důraz na pozice s nejlépe přenositelnými dovednostmi do vašeho nového oboru. 

(ze vzoru Kariérní změna)

Kdyby tenhle online editor na životopisy existoval už v roce 2006, vybrala bych si vzor Student. Teď bych si ale vybrala vzor Kariérní změna. ;) Pokud bych teda chtěla utéct z oddělení jištění jakosti ve farmacii, kde jsem stále zaměstnancem, k úplně jinému oboru.

Dneska se ale na rodičovské „dovolené“ věnuji převážně psaní svých knih, ale i cizích textů, a výživově-emočnímu mentoringu za pohodou v životě a jídle, a novou práci nehledám.

Na zkoušku jsem si ale životopis opravdu připravila a oproti tomu, jak jsem si ho chystala před 15 lety, tohle byla opravdu chvilička. Pokud tedy hledáte nebo plánujete změnit zaměstnání, využijte tuhle jednoduchou a opravdu intuitivní aplikaci.

Ve vzorech najdete mnoho zajímavých rad pro obor, který vás zajímá. Ale i při přípravě životopisu ze šablony, si můžete u jednotlivých polí rozkliknout malé otazníky, kde se dozvíte proč a co máte vyplňovat. Případně si můžete vyfiltrovat fráze podle potřebného klíčového slova a názvu pracovní pozice.

Skvělá je taky sekce Napsat životopis v hlavním menu, kde najdete všechny podstatné rady v podobě detailní „příručky“ pro tvorbu životopisu.

Životopis si stáhnete do pdf nebo Wordu za 75 Kč, případně můžete využít i další funkce editoru v dalších dvou prémiových verzích podle svého výběru.

Sladěný motivační dopis

To, že k životopisu patří i průvodní dopis, to ví asi většina z nás. Na cvapp.cz si můžete připravit průvodní nebo správněji motivační dopis ve stejné šabloně, v jaké jste si připravili i životopis. Případně se můžete inspirovat z desítky motivačních dopisů.

Opět u nich máte skvěle vysvětleno, proč a co je potřeba v dopise uvést. Díky tomu zvýšíte pravděpodobnost toho, že si personalista vytáhne z desítek životopisů právě ten váš a pozve vás na pohovor.

Přeji vám hodně štěstí na cestě za dobrým zaměstnání a ať vám to vyjde pro vaši vysněnou pozici. S dobře připraveným životopisem a zajímavým motivačním dopisem se vám to určitě podaří. ;)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *