Veronika Hanzlíková

Ametystový ráj a nádrž lásky

Když mi můj muž k svátku daroval poukaz do ametystového dolu v Rakousku s tím, že si můžu vyhrabat v zemi i vlastní ametysty, byla jsem zklamaná. Vypadalo to totiž, že se vytoužených diamantů v podobě náušnic s diamanty nedočkám a ještě si ty kameny musím sama vytěžit. Alespoň tak mi to manžel naznačoval. 

„Budou Ti stačit ametysty?“ Ptal se mě. Řekla jsem, že ano a doufala, že můj muž mlží a přeci jen diamanty dostanu k narozeninám. Netušila jsem, že poukaz není jen do ametystového dolu, ale i do světa drahokamů a místa s úžasnou energií.

Amethyst Welt

Amethyst Welt najdete u městečka Maissau, cca 50 km od Znojma. Kromě toho, že je tam největší zpřístupněná ametystová žíla na světě, můžete si tam vlastníma rukama vytěžit hrst surových fialovo-bílých polodrahokamů, zameditovat si nebo se pokochat sbírkou vzácných kamenů z celého světa.

Navíc si tam můžete i nejrůznější kameny a šperky z nich nakoupit. Když viděl manžel moje nadšení z obchodu plného nádherných kamenů, konstatoval, že mi možná měl dát i poukaz na nákup, nejen na vstup :-)

Zážitek pro všechny

Bude vám tam dobře, i pokud necítíte energetické vibrace a neřadíte se mezi ezopindy (ano, tak moje psaní popsala kamarádka mojí čtenářky) jako já. Prostě ametystový park fascinuje jako místo, které má zvláštní sílu.

Ametyst je považován za kámen duchovna. Dokonce i v Bibli se mluví o síle kamenů, respektive drahokamů. Ametyst byl díky své barvě přirovnáván ke krvi Krista, proto ho najdeme na mešních pohárech, křížcích a prstenech biskupů a opatů.

Je kamenem králů a moudrých lidí. Používali ho a znali i faraóni, staří Římané, Paracelsus nebo svatá Hildegarda. Pomáhá při migréně a bolestech hlavy. Přináší klid a podporuje intuici a rozvahu.

Co zaujalo nás všechny:

 • Jednoznačně vlastnoruční dolování surových ametystů na poli pokladů. Dostali jsme kyblíky, lopatky a malé motyčky a na hodinu jsme se šli hrabat do hlíny. Vykopané ametysty jsme pak proplachovali v dřevěném korytu a užili jsme si to tak, že manžel si odnesl kromě povolené jedné velké hrsti vzácných kamínků na osobu dokonce i puchýř :-)
 • Energie celého místa a osvěžující zákoutí s vodou a obrovským křišťálem.

Co navíc zaujalo mě:

 • Dům drahokamů a jeho fascinující výstava nádherných drahokamů z celého světa. Z obrovské ametystové drúzy z Brazílie jsem měla husí kůži, jak silně na mě působila. 8kilový meteorit, zlato v podobě medaile z Turína nebo sbírka nádherných opálů stála za to i přes zjevnou, ale chvilkovou prudu syna, který už druhou hodinu trávil ve „výstavní“ budově.
 • Čakrová stezka s kameny v barvě čaker a dokonce i speciálně naladěnými zvonkohrami pro každou barvu. V rámci rodinných možností a blížícího se deště jsem se na každém barevném kruhu naladila sama na sebe a skutečně v sobě rozproudila velké množství energie.
 • Největší obchod s minerály a drahokamy v Rakousku měl kromě designerských kousků taky velkou a pozitivní atmosféru a já si výběr a nakupování v něm užila tak, že bych to přirovnala k nákupnímu orgasmu.

Takový nápaditý obchod s kameny a šperky z (polo)drahokamů jsem ještě neviděla. V Praze v centru je taky jeden obrovský obchod s kameny a malou výstavou, ale tam jsem si nevybrala nic. Vše na mě působilo komerčně a skoro až nepříjemně.

Tady jsem nechala 111 EUR, ale s takovou radostí, jako bych si každý měsíc mohla dovolit utratit jen za kameny téměř tři tisíce.

Prostě některé ženy mají „orgasmus“ z nákupu hadrů a módy a já z nákupu kamenů :-D Většinu věcí jsem si koupila navíc pro sebe a asi dva tři kamínky na práci s energií, reiki, kameny a klienty.

Co bodovalo u mého muže:

 • Prý, že vytěžil víc kamenů než já ;-)
 • Čerpací stanice“ energie s různými segmenty energií a naladění. Uprostřed byl nádherný dub.

A jak to vnímali děti?

Dcerka je ještě malá, ale se zaujetím sledovala film plný efektů o historii drahokamů a vzácných kamenů. Syn pak tenhle film shrnul slovy: „To byla krása.“ Pavlíka samozřejmě a jednoznačně nejvíc zaujala těžba vlastních kamínků a jejich proplachování ve vodě.

Pro oba byla taky důležitá naše pozornost a společně strávený čas. Nedělám si iluze, že pětiměsíční miminko a ani ne čtyřletý kluk si tohle budou pamatovat. Ale vím, že energie, kterou jsme si tam užili a vzájemně předali se jim zapíše do jejich energetického a paměťového centra a podvědomí jako vklad do emocionální „nádrže“ nebo chcete-li „nádrže lásky“.

Doplňujte si svoji „nádrž“…

… je jedno, jestli tu energetickou nebo emocionální, ale nezapomínejte, že každý takovou „nádrž“ v sobě máme.

Když ji budeme jen vybíjet nerozumným životním stylem, životem na sociálních sítí, u počítačů nebo televizí a nikdy si ji nedobijeme (třeba při cestování, v přírodě a společných aktivitách v rámci rodin a přátel), pravděpodobně hodně brzy ztratíme nejen životní radost, ale i smysl života.

PS: Ty diamantové náušnice jsem skutečně dostala za pár dní k narozeninám. Vnímám je jako svoji odměnu za to, že jsem našla radost i přes mnoho propadů a ztrát.

Víc se dozvíte v e-booku ke stažení zdarma právě teď a tady:

 >>> Jak jsem se dostala z nemocí a bolestí <<<

8 názorů na “Ametystový ráj a nádrž lásky”

 1. Verunko, moc hezky napsané, přečetla jsem s chutí a ihned po přečtení jsem si zapsala název toho úžasného místa coby tip na rodinný výlet někdy v blízké budoucnosti. Kameny mám také ráda, věřím na jejich léčivé, hojivé tělo i duši účinky. Tvoje děti jsou štastné děti, protože mají úžasné rodiče, kteří se jim věnují a dávají spoustu lásky, která jim bude v jejich životě kdykoliv budou potřebovat moc pomáhat. Z dětství čerpáme sílu, naději, když se nám v dospělosti nedaří. Těším se už nyní na tvoje další čtivé články. Marcela z Olomouce

 2. Hmmm, skvělý tip na výlet, Veru! Krásné fotky, díky za sdílení – asi už vím, kam brzo budu chtít jet, jen začít dávat bokem nějaký éčka ;)

 3. A tak si Veru říkám, že to je vlastně cestou do Chorvatska:-).. S holkama stejně pojedeme s nějakou tou zastávkou, tak proč by ne zrovna v Maissau.. Díky moc za článek a za tip na výlet, Aninka bude z hledání kamínků jednoznačně nadšená:-)

  1. To by určitě šlo, ale museli byste si rozdělit cestu do Chorvatska rozdělit na dvě cesty, protože užít si to v Maissau v klidu a pak ještě fofrovat dolů na jih, by asi nebylo to pravé ořechové.

   1. Ano, bude to spíš zastávka při zpáteční cestě:-).. náhodou ještě nějaký pěkný tip na přespání v okolí:-)?

    1. Jedině u mých rodičů, jinak tam v okolí nic moc neznám :-D Ještě je moc hezké a zajímavé ubytování v Café Fara kousek od hranic, ale finančně dost náročné. Ale jednou jsme přes booking.com chytli nějakou akci na ubytování ve 4*hotelu ve Vídni za cenu penzionu, takže se třeba koukněte na booking.com a ubytování v Kremži (Krems). Prý je to nádherné město a i ono stojí za návštěvu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *