Chcete se cítit spokojenější? Začněte hned teď

Už jste někdy zažili den, kdy se vlastně nic zásadního neděje, ale drobná komplikace vás uvrhne do sebelítosti a pocitu, že všechno stojí za prd? Tak takové dopoledne jsem nedávno prožila já.

Díky tomu mám však pro vás nový „seriál“, který jsem si interně nazvala „střípky spokojenosti“, ale může plynule navázat na Seriál o životě a má vás (i mě samotnou) inspirovat k tomu, že každý den je možné najít ve svých životech i něco krásného.

Svůj vlastní důvod životní spokojenosti

Začtěte se proto do prvních „dílů“, které jsem nasdílela na Facebooku Tělo a duše v harmonii – Vědomá výživa:

Můj pocit sebelítosti ten den trval relativně krátkou chvíli a to díky pár jednoduchých věcem… Na I.P.Pavlova v Praze (asi v rámci nějaké reklamní akce) rozdávali gerbery. Taky jsem jednu dostala. V tu chvíli jsem právě vystupovala z tramvaje v sebelítostivém rozpoložení, protože jsem musela předtím na odběry a čekala na výsledky, zda udělali chybu v laboratořích při zpracování mého vzorku krve nebo budu muset pokračovat k dalším lékařům.

Nic zásadního a závažného se nedělo, ale prostě mi přišlo líto, že jsem musela přeplánovat svůj tehdejší program a možná mě čeká další kolečko lékařů. Kytička mě však rozptýlila a potěšila a hned mi naskočila výzva spokojenosti od autorky Play Everyday Martinky Chomátové a říkala jsem si:

????„Aaa, tak tohle je ta drobnost, kterou dokonce i sama učím. Radovat se i z maličkostí.“ ????
Uklidnila jsem se a změnu nálady završil domácí zákusek od jedné milé paní. Předtím jsem si šla koupit pro radost koblihu (ano – nejím jen zdravé věci ) a neměli ji a prostě, jak se říká „Pán Bůh má smysl pro humor“ nebo taky „vesmír naše přání slyší“, do pár minut jsem se dostala k téhle skvělé buchtě, která uspokojila moje chutě.

Málem jsem ji snědla dřív, než jsem ji vyfotila, ale pak mi došlo, že se s vámi podělím aspoň o fotku těch střípků spokojenosti které můžeme najít každý, ale úplně každičký, den, i kdyby to bylo jen, že mezi mraky vykouklo na chvíli sluníčko!! ☀️

Druhý den už bylo mnohem líp, i když v průběhu dalšího týdne jsem upadla do velkého energetického propadu a s tím se pojila i moje psychická únava. Ale o tom až v dalším díle.

Druhý střípek spokojenosti

Pojďme na tu sebelítost navázat tak, jak jsem jej zaznamenala právě na fb:

Po včerejší sebelítosti  ani vidu ani slechu :-) Pomohla mi meditace, vypouštění negativních emocí a taky spánek! Co na vaše propady pomáhá vám? Napište do komentářů. Navíc… Dnešek se mimořádně vyvedl i přes deštivé počasí, že by psa nevyhnal 
Ještě v neděli jsem si oddechla, že už neplním výzvu od Kuchařky pro dceru a nemusím péct perníčky (ano, takový byl nedělní úkol) a co se nestalo?

Kromě toho, že můj syn je znamením Rak a ještě jsme jeho narozeniny neslavili s druhou babičkou a dědou, tak je můj muž navíc Lev . Proto mi na dnešek, po dlouhé době jediný volný den, co jsem měla, vyšlo pečení dortu a taky celodenní péče o syna.

Jinak přes týden chodí do školičky (ano, jsem ta matka, které vyhovuje, že můj syn chodil do školky ještě před třetími narozeninami a jsem za své rozhodnutí šťastná, protože mu ve školce předali hodně věcí, které bych já nedokázala).


Jenže můj syn má pečení dortu s maminkou spojené již dlouho také s perníčky. Po korpusu na dort jsem proto spolu s ním upekla perníčky. Po obědě jsme si pak spolu sedli ke stolu, pili domácí šťávu, přikusovali perníky a smáli se na sebe.

Ještě teď jsem dojatá z těch okamžiků pohody, nejen při pečení, ale hlavně při ochutnávce :-*

Často v každodenním shonu – zaměstnání a péči o domácnost, rodinu i sebe zapomínáme na ty obyčejné okamžiky radosti, když se plně věnujeme svému dítěti, upečeme si něco dobrého nebo jen tak sedíme, povídáme a vnímáme se bez sezení u internetu, počítače nebo televize.
Ještě jednu věc jsem si však uvědomila, pokud se necítím i já sama dostatečně vyspalá, opečovaná a klidná, těžko to můžu předávat dál.

Takže odpočívejme, relaxujme a užívejme si čas s rodinou ve chvílích, kdy na to energeticky máme sílu. O to méně si budeme vyčítat ty chvíle, kdy na to nemáme a jediné, co se nám chce, je se schovat před svými dětmi i celým světem.

Pojďte mi napsat, kde hledáte střípky spokojenosti právě vy? Pište do komentářů pod článkem nebo mi napište zprávu na info@veronikahanzlikova.cz. A jen jedna rada, nečekejte na AŽ PAK, ale začněte s hledáním spokojenosti HNED TEĎ!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *