Skutečně MUSíte?

Taky se někdy držíte zuby nehty své představy, co byste měli ještě udělat… Nedejbože dokonce, že MUSÍTE… vyprat, dodělat tu práci na počítači nebo na zahradě, že nemáte vůbec nic hotovo, že… a že…? Prosím, napište mi pod článek do komentářů, že v tom nejsem sama :-)

Nejhorší na tom všem je, že až na nějaké termíny v práci nebo v podnikání, je to vše často jen vlastní tlak. Však to možná znáte:

Právě vy musíte ještě do obchodu, pak vyzvednout děti ze školy, dát prát a zalít všechny kytky… Hmmm, možná by to ještě chtělo umýt ty půl roku neumyté okna… Jenže pak si třeba zlomíte nohu a nakonec do obchodu jede váš partner a děti vyzvedne ze školy babička nebo kamarádka, protože vy dřepíte na pohotovosti a pak budete ještě pár dní, možná týdnů, dřepět doma. Okna najednou počkají a kytky zalejí děti. Najednou jsou ty MUSy úplně jiné a prioritu má vaše zdraví.

Jak s tímhle pracovat?

Stále znovu a znovu se učím, jak na sebe vnitřně netlačit. Pokud to máte podobně jako já, třeba vám bude inspirací můj “střípek spokojenosti” publikovaný také na Facebooku:

Před pár dny jsem psala, že již sedm měsíců nosím pod srdcem děťátko. A jak ví především čtenáři E-mailového klubu Tělo a duše v harmonii jsem taková trošku jaderná žena. Nejen proto, že pocházím z “jaderné obce” Dukovany, ale obvykle také mívám dost energie. Ale i já mívám energetické výpadky a v posledních dnech zažívám totální útlum. Nejsem schopná pracovat na svých plánovaných aktivitách.

Až do neděle 20.8. mi byl tenhle útlum velmi nepříjemný. Plánuji totiž ještě do porodu stihnout moc zajímavé projekty. Jeden z nich se týká také lidí se střevními záněty. A tenhle únavový výpadek se mi vůbec, ale vůbec nehodí.

Naštěstí  již několik měsíců medituji. Ne každý den, někdy třeba ani jednou týdně, ale když už mě sklátí nějaký útlum nebo psychický propad, vím, kam sáhnout. V neděli jsem tedy sáhnula k metodě Zrcadlo času od Růženy Nekudové a také k meditaci Vypouštění ze skvělého online kurzu Miluji své tělo. Svoje prožitky a zkušenost jsem pro vás sepsala tady.

Chcete přestat s věčným "tohle ještě musím udělat"? Uvědomte si, že můžete, ale nemusíte.

Po obou meditacích jsem zůstala sedět v úžasu na posteli. Najednou mi totiž došlo, že tuhle únavu a potřebu zpomalení potřebuje mé děťátko. Že chce a potřebuje, abych se zastavila, nacítila se na něj a taky na své tělo a potřeby. Nejen na to, co ještě MUSím ve vnějším světě udělat. Já vím, je to jednoduché a logické. Ale tohle poznání po meditacích vytrysklo z vnitřku a zasáhlo mě jako úlevný blesk, který boří staré principy a tvoří nové.

Zaplaťpánbůh za to i tu únavu. Únava je to nejmenší, co mě může v tomhle stavu potkat.

Takže DÍKY ÚNAVO a pardon světě, že nedostojím některým svým závazkům, které jsou však především mé vnitřní a kladu si je na sebe jen já. Díky světe, že Tě mám, ale zase se jdu na chvíli, třeba jen na pár minut ponořit do sebe, protože odkud jinud mám čerpat? Právě ze svého nitra.

Proto i Vám dnes přeji, ať se i vy dokážete zastavit a uvědomit si, že NEMUSíte vlastně vůbec nic. Jen spoustu věcí můžete udělat pro sebe, svoji radost i okolí. Můžete si i zameditovat a chvíli si odpočinout a fakt nemusíte dát ještě nutně prát a vyplet na zahradě ten záhon. Jen si nepředstavujte, že meditace musí být jen óm a úm, ale můžou to být obyčejné okamžiky, kdy se díváte do dálky, nastavujete svoji tvář sluníčku nebo se necháte unášet do spánku.

Stačí si připustit, že vše NEMUSí být tak, jak by mělo

Nejzajímavější na mé zkušenosti bylo, že mému tělu a děťátku stačilo připustit, že NEMUSÍM všechno zvládnout tak, jak jsem si naplánovala. Další dva tři dny jsem přijímala dny tak, jak přicházely, bez ohlížení se na to, co vše ještě MUSÍM nebo spíš bych chtěla udělat.

Naordinovala jsem si co nejvíc spánku a meditací a taky uvolnila právě ten vnitřní tlak na sebe. Zkuste hádat, co následovalo?

Jestli hádáte, že úleva a návrat k původní, byť těhotenské energii, tak hádáte správně. Teď už zbývá jediné:

Nezapomenout, že N-E-M-U-S-ÍM! Ale že M-Ů-Ž-U, když mám energii a sílu.

Podělte se prosím s námi do komentářů, jak tohle máte vy. Klidně i pište, že máte flegmatickou povahu a vůbec tenhle článek nechápete, protože vždyť vy se přece nikam nehoníte. Budu ráda, když se budu moci od vás inspirovat! Díky.

Veronika Hanzlíková
Jsem mladá žena, ale zažila jsem ve svém životě už mnoho bolesti. Po stránce fyzické i psychické. To mě dovedlo k tomu, že pomáhám ostatním nejen v oblasti celostního pohledu na výživu a toho, co jíst, ale i v oblasti zdravotní prevence a harmonického života. Učím nás všechny, jak se nepo ze života ani z jídla :-)

Nejen proto, že žiju s diagnózou ulcerózní kolitidy, chronického zánětu střev. Víc o mně si přečtěte zde>>

Jsem autorkou dvou elektronických knih a videokurzu:

- 10 klíčů k tajemství potravin>>

- 21 příběhů českých superpotravin>>

- Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak žít a jíst kvalitně>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *