Chceš-li ovlivnit své zdraví, vztahy, dej si pozor na obrazy – SERIÁL O ŽIVOTĚ

Osobně mám vyzkoušeno, že mnoho věcí v našem životě jsme schopni ovlivnit pouhým uspořádáním a udržováním dobré “kondice” (čistoty, pořádku) v prostoru a věcech, které dlouhodobě používáme a kterými se obklopujeme.

Je to oboustranný komunikační kanál

Naše skříně, obrazy a obrázky, uspořádání pracovního místa, pokojových rostlin i umístění pohovky předávají informace i našemu tělu, mozku a vnímání světa. Dokážou ovlivnit naši zdravotní, psychickou i fyzickou kondici.

12596278_929942100424222_859017617_n

“V knize Osvoboďte se s Feng shui se dozvíte, že lidé, kteří mají nadváhu, dost často hromadí svoje věci a následně i svůj tuk jako obranu před citovými zraněními, i těmi dávnými.”– z článku Co má společného výživa se sebeúctou

Proto se zkuste zamyslet na tím, kde a co hromadíte a zda-li jste spokojení se svým pracovním stolem, barvami i nábytkem ve své ložnici i kuchyni, potažmo v celém bytě. Sundejte psychodelické, rádoby umělecké, obrazy, a udělejte vítr ve svém šatníku.

Naši předci tohle vše věděli

Věděli, jak je důležité dělat pravidelné jarní úklidy pro očištění energie. Dodržovali různé zvyky a tradice a také se hodně chránili před “zlou energií”. Většina domácností mívala nad dveřmi obrázky Panny Marie či křížky.

Obrázky svatých, ochranné obrázky a tradice, modlitby a poděkování za jídlo – to vše jim kdysi sloužilo jako podpora a ochrana příbytků i životů. A nepotřebovali k tomu ani znalosti o feng-shui – starobylém čínském učení harmonie v prostoru i v životech.

Může obraz ovlivnit zdraví?

Zní to až neskutečně. Ale moje vlastní rodina je toho důkazem. 

Moji rodiče měli v rozmezí tří měsíců dva úrazy. U obou se jednalo o stav vyžadující akutní lékařskou pomoc. A “shodou náhod” měli v tu dobu nad postelí nový obraz.

Sice krásný, ale vyzařující osamělost. Obraz do ložnice umístili pár dní před tím, než mého tatínka štípla včela a museli jsme mu zavolat kvůli anafylaktickému šoku záchranku. A sundali ho pár dní poté, co se z nemocnice po jiném kolapsu vrátila moje maminka.12788096_929941087090990_436681634_n

Ten obraz byl v tmavém rámu a představoval labuť na černém jezeře. Jenže jedna labuť v pochmurném prostředí asi nepřináší tu vhodnou energii do ložnice – místnosti, která je pro partnerský život nejdůležitější. 

Labuť, respektive dvojice labutí, je totiž téměř po celém světě vnímaná jako symbol partnerství.

Asi to nemusím dál vysvětlovat. Prostě jedna labuť v ložnici, a ještě nad manželskou postelí, nevysílá do prostoru nic moc pozitivního.

Netvrdím, že jeden jediný obraz mohl jejich úrazy způsobit. Stejně tak ale nezastírám, že nás všechny tahle možná souvislost polekala. A rodiče raději obraz sundali.

Jak obraz může přitáhnout lásku

Pozitivním příkladem, jak můžeme svým prostředím i svými myšlenkami ovlivnit svůj život, je možnost si skrze prostor přitáhnout lásku.

V pokojíku mého prvního bydlení po studiích jsem si kdysi pověsila obrázek dvojice a sepsala jsem si představu svého životního partnera. A výsledek se brzy dostavil.

Během necelých třech měsíců přišel muž mého života. Můj muž Pavel.Verunka (64)

Muž, jehož jsem dostala za odměnu po všech těžkostech. Muž, jenž mi jde již téměř devět let po boku, a s nímž mě spojila láska, překonání dalších těžkostí a také náš syn.

A proč o tom všem píšu?

Protože vím, jak je důležité propojit potřebu vnitřního štěstí s potřebami těla a duše. A s tím vším souvisí i zdraví, výživa a celková spokojenost v životě. Prostě je to jedna spojená nádoba a mě baví svoje zkušenosti předávat dál.

 

Veronika Hanzlíková
Jsem mladá žena, ale zažila jsem ve svém životě už mnoho bolesti. Po stránce fyzické i psychické. To mě dovedlo k tomu, že pomáhám ostatním nejen v oblasti výživy a toho, co jíst, ale i v oblasti zdravotní prevence. Důležitou kapitolou mé práce je podpora ostatních, kteří mají zažívací obtíže. Především střevním záněty. Učím nás všechny, včetně sama sebe, jak žít a jíst kvalitně v nejrůznějších obdobích života. Jsem autorkou dvou elektronických knih: - 10 klíčů k tajemství potravin>> - 21 příběhů českých superpotravin>> Pro čtenáře z řad osob se střevními záněty jsem připravila příručku a videokurz: - Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak žít a jíst kvalitně>> Věnuji se také celostnímu poradenství pro zdravotní prevenci a výživu. Více o mně si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *