Kde se snoubí radost, víno a dobrý tým…

Zamáčkla jsem slzu, povzdechla si a vyrazila k paní doktorce. Byl čtvrtek ráno a mě spolu s tříměsíční dcerou měl čekat víkend na jižní Moravě s vínem a týmem Kurzů pro radost. Jenže rýmička, kašel a dcerky vysoká teplota vypadaly vážněji než se mi předtím zdálo.

Zákon schválnosti

„Uvidíme“, řekla jsem si a s napětím očekávala další průběh. Podle poslechu u lékařky měla Magdalenka průdušky čisté a jedna dávka kojeneckého Paralenu taky zabrala. Abych podpořila co nejrychlejší vyzdravení, začala jsem ji trochu mazat svým oblíbeným bylinným krémem na všechno (jmenuje se Artrin, kdyby to někoho zajímalo) a sama si nasadila:

Přetrvávající rýmu a kašel jsem totiž měla i já sama. Navíc jsem si říkala, že by moje léčba mohla přes mateřské mléko zabrat i na dceru a v hlavě jsem si nastavila, že nepodlehnu zákonu schválnosti.

Rodiče malých dětí ho stoprocentně znají:

Někam se těšíte, plánujete akci a pak dítě nebo děti onemocní těsně před ní. Tudíž je mizivá šance, že se stihnou uzdravit.

Zákon schválnosti na druhou

Děti onemocní právě včas tak, že na plánovanou akci už jsou sice relativně zdraví, ale nakazí vás a stejně nikam nejedete.

Hurá, můžeme jet

Ve čtvrtek jsem sice zamačkávala slzu, protože páteční ochutnávka vín ve vinném sklípku by prostě fajn s nemocným miminkem nebyla, ale v sobotu ráno už jsme byly relativně fit. Mohly jsme vyrazit.

Ne, že bych jako kojící matka musela nutně vypít litry vína, ale přeci jen pocházím z jižní Moravy a víno po troškách ochutnám ráda. Navíc jsem vystudovala obor kvasné chemie a biotechnologie.

A víno je spolu s pivem a slivovicí (a taky octem) co? Kvasný produkt :-D

Mně a Magdalenku nakonec skutečně čekal báječný víkend se zajímavými lidmi, procházkou k rozhledně a přece jen i s ochutnávkou vína :-)

Jak jsem vlastně k takovému víkendu přišla?

Jsem lektorka a affiliate partnerka skvělého projektu přinášejícího radost, rukodělné i marketingové nebo volnočasové videokurzy s názvem Kurzy pro radost.

Můj videokurz tam sice se svým zdravotním tématem trochu vybočuje, ale přináší zajímavé výživové a životní rady…

Věnuje se totiž oblasti, kterou mám doslova odžitou na vlastní kůži. Životu a stravě při chronických střevních zánětech – ulcerózní kolitidě a Crohnově chorobě.

Navíc jsem holka šikovná (nejlíp se člověk pochválí sám :-D ) a tenhle víkend jsem dostala v rámci affiliate programu (můžete se zapojit tady taky >>>) za odměnu.

Cítila jsem se jako královna

Nadchlo mě nejen příjemné ubytování v hotelu Kraví Hora v Bořeticích, ale hlavně péče celého týmu Kurzů pro radost.

Eva a Pavel Farovi mi udělali největší radost tím, že často nosili moji dcerku v náručí a já se mohla i v klidu najíst a napít :-)

Matky s malými dětmi mě jistě chápou.

Navíc Pavel Fara při procházce na rozhlednu Slunečná udělal ústní rozpis ostatních účastníků, kteří mi vozili kočárek se spící Magdalenkou a já se cítila až divně, že nemám co „drndat“.

To, že Pavla „na tajnačku“ vyfotili s Magdalenkou a půllitrem vypitého piva mu ráda odpustím, neb doufám, že to pivo vypil on a ne dcera :-)

Po procházce na rozhlednu Slunečná jsme se zastavili v zajímavé kavárně a vinárně v designově udělaném „kontejneru“ s názvem Dvorek. Designové byly i boudy v podobě záchodů, ty jsem ale pro vás nenafotila :-)

Večer jsme večeřeli ve sklípku přímo v hotelu, kde nás čekala ochutnávka dalších zajímavých vín a mě úkol, jak ochutnat a přitom neopít sebe ani dceru. Myslím, že se mi to podařilo. Popovídali jsme si nejen o životě, ale i o podnikání a já nasávala jako houba po dešti nové podněty, názory a energii zkušenějších.

Celý víkend se nesl ve znamení pohody a pro mě užívání si rádoby běžných věcí – procházky, popíjení vínka, povídání a péče o dceru. Ale tam, kde se …

…snoubí skvělý nápad s hezkým designem a dobrým týmem…

je to užívání o dvě třídy lepší :-)

Proto doporučuji navštívit:

…., kde si užijte nejrůznější zajímavé kurzy. Všechny mají část videí zdarma a kurz Pečeme kváskový chleba je například zdarma celý.

…. přihlašte se jako nový lektor. Ozvěte se jim, pokud něco zajímavého umíte a chcete se o to podělit se světem – třeba někdo z vás rozumí i vínu tak dobře, že si troufne připravit o něm i online kurz :-)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *