Vařím nerada… ale vařím s láskou

Ráda bych se k něčemu přiznala… Vařím nerada. Ano, je to tak. Věnuji se výživě a předávání znalostí o potravinách, ale vaření není mojí nejoblíbenější činností. Prostě nepotřebuji vařením trávit svůj volný čas, nepročítám si weby s recepty, ani kuchařky. Když ale vařím, vařím s láskou.

10936374_732193236865777_1193518371_o

Jaký je v tom rozdíl?

Ráda uvařím pro sebe i své blízké dobré jídlo. Ráda svému jídlu věnuji svoji energii. Ať už je to přidáním té nenahraditelné a nepopsatelné esence lásky nebo pozorností k prostředí, kde jím a co jím.

Jen mě prostě nebaví trávit dlouhé hodiny u plotny nebo trouby a tvořit nová a nová jídla podle různých receptů. Navíc, pokud jsem sama doma a zrovna chci nebo potřebuji psát a připravovat si zajímavosti pro vás čtenáře.

Mám ráda “Kuchařku pro dceru”

Její knižní prvotinu se stejnojmenným názvem často otvírám (jako jedinou knižní kuchařku) a sleduji její food blog (jako jediný food blog na internetu). Pokud vám Kuchařka pro dceru nic neříká, tak je to blog Jany Florentýny Zatloukalové alias Kuchařky pro dceru.

Její recepty jsou vždy spojeny s příběhem a jakousi nedefinovatelnou energií, kterou bych také pojmenovala právě láskou. Láskou k jídlu, k vaření, ale i k lidem, co její recepty a příběhy čtou.

Když přišla možnost si zasoutěžit o setkání s ní, ráda jsem se připojila k její Prázdninové výzvě, ročník 2015. Splnila jsem všechny úkoly a dostala se až do finále.

DSC_1172

Nevyhrála jsem

Hoodně mě ta “prohra” mrzela. Především kvůli tomu, že jsem toužila vyhrát první cenu, která zahrnovala také osobní setkání a kávu s milou Flo. To bylo součástí hlavní ceny a moje hlavní motivace. Ale vím, že soutěžilo mnoho šikovných žen a jeden muž, kteří třeba vaří raději a lépe než já. A taky fotí jídlo lépe než já a prostě jsou v kuchyni zdatnější :-)

Nicméně celé prázdninové klání mi přineslo mnoho radosti a inspirace. Získala jsem více chutě a energie k vaření. Dozvěděla jsem se i něco nového o potravinách a rozšířila si své znalosti. Navíc moje veřejné příspěvky (fotky úkolů) oslovily mnoho mých kamarádů a díky tomu jsem vyhrála.

Vyhrála jsem…

… uvědomění si, co je mojí hlavní láskou a vášní (až po mém muži a dětech).

Tou je možnost inspirovat ostatní. Inspirovat vás nejen svým přístupem k výživěpotravinám, ale i laskavostí a sdílením některých životních zkušeností a okamžiků.

Laska_vyziva_canva_

Nejvíc laskavosti a sdílení životních zkušeností jsem vložila do videokurzu Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba – jak žít a jíst kvalitně a do e-knihy (nejen) o českých superpotravinách.

E-kniha se jmenuje 21 příběhů českých superpotravin aneb když jídlo mluví a kromě podstatných informací o superpotravinách, stravě podle energií a ročních období tam naleznete právě to laskavé sdílení a pohlazení, které jinak v knihách o výživě nenajdete. Pořiďte si ji tady >>> a přesvědčte se sami :-)

Veronika Hanzlíková
Učím, jak se "nepo" ze života ani z jídla. Nejen proto, že žiju s diagnózou ulcerózní kolitidy, chronického zánětu střev provázeného často urputnými průjmy, ale taky proto, že jsem si v životě zažila už mnoho bolesti a už mě máloco rozhodí. :)

Díky tragické ztrátě prvního životního partnera, několika nepodařeným těhotenstvím a dalším problémům jsem začala makat na svojí mysli, emocích a také stravě. Nazývám to Vědomou a také laskavou výživou pro harmonii těla a duše - je to o laskavém a vědomém přístupu nejen ke stravování, ale také sám k sobě, svému tělu a duši. Víc o mně si přečtěte zde>>

Jsem autorkou tištěných a elektronických knih a videokurzu:

- 10 klíčů k tajemství potravin (elektronická)>>

- Příběhy českých superpotravin (tištěná)>>

- Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak žít a jíst kvalitně>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.