Je videokurz o kolitidě a crohnovi vůbec pro radost?

Nahá, těhotná a tančící. Pokud by mě v tu chvíli někdo pozoroval, asi by se bavil. Ne, nezbláznila jsem se tehdy a ani nepřikrášluju skutečnost. Jen jsem se radovala z jednoho telefonátu. V létě 2017 mi volali z Kurzů pro radost.  Zaujala jsem je svým blogem, precizně napsaným e-bookem o potravinách a taky sdílením zkušeností s nemocí zvanou ulcerózní kolitida.

Telefonát mě probudil z lehkého dřímání

Dcera Magdalenka se v tu dobu ukrývala v bříšku a já se snažila při své dovolené u rodičů nachytat ani ne tak bronz, jako vitamín D.

Vitamín D je totiž u těhotných považován za jeden z preventivních vitamínů proti těhotenské cukrovce. Snižuje totiž tzv. inzulinovou rezistenci (takže diabetici – je vhodný i pro vás). Jeho nedostatek způsobuje mnoho zdravotních problémů a u těhotných dokonce až pětkrát zvyšuje riziko preeklampsie. (zdroj Wikipedie)

Vitamín D také snižuje riziko poporodních depresí. Celkově je dobrý pro kosti a podporuje správný metabolismus vápníku a hořčíku.

Užívala jsem si sluníčka, kterého jsem v tu dobu v kanceláři měla málo, a trošku pospávala. V tu dobu jsem si totiž mezi dvěma mateřskými stihla na půl roku odskočit na několik hodin týdně do svého původního zaměstnání.

Veronika Hanzlíková těhotenství

Rodiče si vzali tehdy tříletého synka dovnitř na svačinu a já odhalila celé tělo slunečním paprskům. Do porodu mi tehdy zbývaly čtyři měsíce.

Z příjemného polospánku mě vytrhlo zvonění mobilu. Volali Eva a Pavel Farovi. Samozřejmě jsem se telefon vzala a po skončení hovoru skotačila radostí po dvoře :-D

Konečně…

… „mě někdo objevil“ a mně se splnil sen. Už několik týdnů, možná i měsíců, jsem toužila vám své zkušenosti předat formou videí nebo online kurzů. Jenže jsem neměla žádné zázemí na točení a vlastně ani nápad, jak něco takového přesně zrealizovat.

Znáte to? Když vyšlete přání do „vesmíru“ a sejde se několik podstatných věcí:

  • Své přání máte správně formulované.
  • Opravdu po něm vnitřně toužíte a je v souladu s vaší energií.

„Vesmír“ nebo Bůh vám ho pomůže nějakým způsobem zrealizovat. Ne vždycky se to ale stane tak, jak si myslíte vy :-)

Pán Bůh má smysl pro humor. Takže nejen, že jsem byla těhotná a v tu dobu to ještě tajila před online světem, ale ani jsem neplánovala mít první kurz na téma střevních zánětů. Když ale dostanete takovou šanci, tak se rozhodnete videokurz pro lidi s ulcerózní kolitidou a Crohnovou chorobou  (POZOR dnes 23.11.2018 platí na Kurzech pro radost Black Friday a 40 % sleva na všechny kurzy, vč. toho o IBD) natočit i v pokročilém stupni těhotenství :-)

Den D

Chrapot, rýma a únava. Pár dní před domluveným natáčením (přesně dva měsíce před narozením dcery) jsem manželům Farovým volala, že nevím, jestli budu moct dorazit. Nakonec mě zachránilo použití nosní konvičky, vitamínu C (pro změnu :-) ) a echinacey. Ale můj lehce zastřený hlas jde na videu (koukněte se na videa zdarma) stejně slyšet.

Vlak z Prahy směr Rokycany vyjel i se mnou včas a já nic netušíc, že večer budu mít cestu domů mnohem dobrodružnější, jsem spokojeně pročítala svoje poznámky k budoucím videím.

Natáčení bylo super. Na Pavlu Farovi je prostě vidět, že je profík. Z jeho rad a vedení při natáčení jsem byla nadšená. Sama bych takhle dobře natočená videa nikdy neměla. Jeho žena Eva mě zase podpořila svojí ženskou a pečovatelskou energií.

Do dneška na natáčení ráda vzpomínám.

Když už jsem večer padala únavou, Pavel našel trik, jak mi vloudit úsměv nejen na tvář, ale hlavně i do očí. Volal na mě: „Majda. Majda se teď usmívá.“ Myslel tím moji dceru v bříšku, a i když jí nikdy Majda říkat nebudeme :-)

Vždycky mě připomínka toho, že je tam Magdalenka po celé té dlouhé cestě k vlastním dětem se mnou, povzbudila a dodala energii.

Cesta nazpět

Natáčeli jsme s malými přestávkami devět hodin. Ano, 9 hodin. Vůbec jsem nečekala, že to může trvat tak dlouho. Takže jsem jela z Rokycan posledním vlakem. Ten měl asi 20 minut zpoždění a vypadalo to, že stěží chytnu vlak do Uhříněvsi, kde bydlím.

Na Hlaváku jsem přestup stihla tak o třicet vteřin :-) Nechala jsem se uchlácholit, že už jsem kousek od domova. Dokonce jsem se začetla do knížky… A to tak, že jsem přejela zastávku Praha – Uhříněves.

Bylo 23:29, když mi slečna ve vlaku mezi Uhříněvsí a následnou zastávkou v Kolovratech „googlila“ zpáteční spoj. S děsem, co takhle v noci budu dělat v Kolovratech, když auto mám v Uhříněvsi na nádraží a manžel se synem už spí, jsem si vyslechla zprávu, že poslední zpáteční vlak mi jede ve 23:31.

Ve 23:30 jsem vyběhla z vlaku a s pupkem v osmém měsíci jsem přelézala koleje na druhou stranu. Ne, nebojte, vlak ještě v tu chvíli nebyl ani slyšet, jinak bych to neriskovala.

Vlak nakonec dojel ve 23:32 a já se šťastně a jen s mírným zpožděním dostala domů.

O rok později

Držím v náručí svoji dcerku, která to se mnou vše absolvovala. Taky mám už mnoho spokojených ohlasů na celý videokurz a za sebou úžasný porod, o kterém si můžete přečíst tady >>>

Za ten rok už vím, že tenhle můj videokurz je sice o nemocech, které svým nositelům komplikují život, ale současně přináší i povzbuzení a naději, že se s takovou nemocí dá dobře a kvalitně žít a taky mít děti, aktivní život a prožívat radost.

Veru, musím ti napsat – koupila jsem si tvůj kurz – super, že mohla být ta sleva, přemýšlela jsem o tom už předtím, ale až tohle mě dokopalo k akci – přiznávám ????. Takže jsem začala koukat, moc mě to uklidňuje a pomáhá, že vím, jak na tom jsi dobře teďka a čím sis musela předtím projít. Dává mi to naději, že i já budu zase brzy v pohodě. Eva

A protože je právě dnes tzv. Black Friday, tak ani nemusíte mít ulcerózní kolitidu nebo Crohnovu chorobu a můžete si užít některý z malovacích, seberozvojových i zájmově-podnikatelských kurzů se skvělou slevou 40 % ;-) Na Kurzy pro radost běžte tudy >>>

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *