Veronika Hanzlíková

Je videokurz o kolitidě a crohnovi vůbec pro radost?

Nahá, těhotná a tančící. Pokud by mě v tu chvíli někdo pozoroval, asi by se bavil. Ne, nezbláznila jsem se tehdy a ani nepřikrášluju skutečnost. Jen jsem se radovala z jednoho telefonátu. V létě 2017 mi volali z Kurzů pro radost.  Zaujala jsem je svým blogem, precizně napsaným e-bookem o potravinách a taky sdílením zkušeností s nemocí zvanou ulcerózní kolitida.

Telefonát mě probudil z lehkého dřímání

Dcera Magdalenka se v tu dobu ukrývala v bříšku a já se snažila při své dovolené u rodičů nachytat ani ne tak bronz, jako vitamín D.

Vitamín D je totiž u těhotných považován za jeden z preventivních vitamínů proti těhotenské cukrovce. Snižuje totiž tzv. inzulinovou rezistenci (takže diabetici – je vhodný i pro vás). Jeho nedostatek způsobuje mnoho zdravotních problémů a u těhotných dokonce až pětkrát zvyšuje riziko preeklampsie. (zdroj Wikipedie)

Vitamín D také snižuje riziko poporodních depresí. Celkově je dobrý pro kosti a podporuje správný metabolismus vápníku a hořčíku.

Užívala jsem si sluníčka, kterého jsem v tu dobu v kanceláři měla málo, a trošku pospávala. V tu dobu jsem si totiž mezi dvěma mateřskými stihla na půl roku odskočit na několik hodin týdně do svého původního zaměstnání.

Rodiče si vzali tehdy tříletého synka dovnitř na svačinu a já odhalila celé tělo slunečním paprskům. Do porodu mi tehdy zbývaly čtyři měsíce.Veronika Hanzlíková těhotenství

Z příjemného polospánku mě vytrhlo zvonění mobilu. Volali Eva a Pavel Farovi. Samozřejmě jsem se telefon vzala a po skončení hovoru skotačila radostí po dvoře :-D

Konečně…

… „mě někdo objevil“ a mně se splnil sen. Už několik týdnů, možná i měsíců, jsem toužila vám své zkušenosti předat formou videí nebo online kurzů. Jenže jsem neměla žádné zázemí na točení a vlastně ani nápad, jak něco takového přesně zrealizovat.

Znáte to? Když vyšlete přání do „vesmíru“ a sejde se několik podstatných věcí:

  • Své přání máte správně formulované.
  • Opravdu po něm vnitřně toužíte a je v souladu s vaší energií.

„Vesmír“ nebo Bůh vám ho pomůže nějakým způsobem zrealizovat. Ne vždycky se to ale stane tak, jak si myslíte vy :-)

Pán Bůh má smysl pro humor. Takže nejen, že jsem byla těhotná a v tu dobu to ještě tajila před online světem, ale ani jsem neplánovala mít první kurz na téma střevních zánětů. Když ale dostanete takovou šanci, tak se rozhodnete videokurz pro lidi s ulcerózní kolitidou a Crohnovou chorobou  (POZOR dnes 23.11.2018 platí na Kurzech pro radost Black Friday a 40 % sleva na všechny kurzy, vč. toho o IBD) natočit i v pokročilém stupni těhotenství :-)

Den D

Chrapot, rýma a únava. Pár dní před domluveným natáčením (přesně dva měsíce před narozením dcery) jsem manželům Farovým volala, že nevím, jestli budu moct dorazit. Nakonec mě zachránilo použití nosní konvičky, vitamínu C (pro změnu :-) ) a echinacey. Ale můj lehce zastřený hlas jde na videu (koukněte se na videa zdarma) stejně slyšet.

Vlak z Prahy směr Rokycany vyjel i se mnou včas a já nic netušíc, že večer budu mít cestu domů mnohem dobrodružnější, jsem spokojeně pročítala svoje poznámky k budoucím videím.

Natáčení bylo super. Na Pavlu Farovi je prostě vidět, že je profík. Z jeho rad a vedení při natáčení jsem byla nadšená. Sama bych takhle dobře natočená videa nikdy neměla. Jeho žena Eva mě zase podpořila svojí ženskou a pečovatelskou energií.

Do dneška na natáčení ráda vzpomínám.

Když už jsem večer padala únavou, Pavel našel trik, jak mi vloudit úsměv nejen na tvář, ale hlavně i do očí. Volal na mě: „Majda. Majda se teď usmívá.“ Myslel tím moji dceru v bříšku, a i když jí nikdy Majda říkat nebudeme :-)

Vždycky mě připomínka toho, že je tam Magdalenka po celé té dlouhé cestě k vlastním dětem se mnou, povzbudila a dodala energii.

Cesta nazpět

Natáčeli jsme s malými přestávkami devět hodin. Ano, 9 hodin. Vůbec jsem nečekala, že to může trvat tak dlouho. Takže jsem jela z Rokycan posledním vlakem. Ten měl asi 20 minut zpoždění a vypadalo to, že stěží chytnu vlak do Uhříněvsi, kde bydlím.

Na Hlaváku jsem přestup stihla tak o třicet vteřin :-) Nechala jsem se uchlácholit, že už jsem kousek od domova. Dokonce jsem se začetla do knížky… A to tak, že jsem přejela zastávku Praha – Uhříněves.

Bylo 23:29, když mi slečna ve vlaku mezi Uhříněvsí a následnou zastávkou v Kolovratech „googlila“ zpáteční spoj. S děsem, co takhle v noci budu dělat v Kolovratech, když auto mám v Uhříněvsi na nádraží a manžel se synem už spí, jsem si vyslechla zprávu, že poslední zpáteční vlak mi jede ve 23:31.

Ve 23:30 jsem vyběhla z vlaku a s pupkem v osmém měsíci jsem přelézala koleje na druhou stranu. Ne, nebojte, vlak ještě v tu chvíli nebyl ani slyšet, jinak bych to neriskovala.

Vlak nakonec dojel ve 23:32 a já se šťastně a jen s mírným zpožděním dostala domů.

O rok později

Držím v náručí svoji dcerku, která to se mnou vše absolvovala. Taky mám už mnoho spokojených ohlasů na celý videokurz a za sebou úžasný porod, o kterém si můžete přečíst tady >>>

Za ten rok už vím, že tenhle můj videokurz je sice o nemocech, které svým nositelům komplikují život, ale současně přináší i povzbuzení a naději, že se s takovou nemocí dá dobře a kvalitně žít a taky mít děti, aktivní život a prožívat radost.

Veru, musím ti napsat – koupila jsem si tvůj kurz – super, že mohla být ta sleva, přemýšlela jsem o tom už předtím, ale až tohle mě dokopalo k akci – přiznávám 🙂. Takže jsem začala koukat, moc mě to uklidňuje a pomáhá, že vím, jak na tom jsi dobře teďka a čím sis musela předtím projít. Dává mi to naději, že i já budu zase brzy v pohodě. Eva

A protože je právě dnes tzv. Black Friday, tak ani nemusíte mít ulcerózní kolitidu nebo Crohnovu chorobu a můžete si užít některý z malovacích, seberozvojových i zájmově-podnikatelských kurzů se skvělou slevou 40 % ;-) Na Kurzy pro radost běžte tudy >>>

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *