Vlastní videokurz? Střevní záněty, kolitida a spol.

Nahá, těhotná a tančící. Pokud by mě v tu chvíli někdo pozoroval, asi by se bavil. Ne, nezbláznila jsem se tehdy a ani nepřikrášluju skutečnost. Jen jsem se radovala z jednoho telefonátu. V létě 2017 mi volali z Kurzů pro radost.  Zaujala jsem je svým blogem, precizně napsaným e-bookem o potravinách a taky sdílením zkušeností s nemocí zvanou ulcerózní kolitida.

Telefonát mě probudil z lehkého dřímání

Dcera Magdalenka se v tu dobu ukrývala v bříšku a já se snažila při své dovolené u rodičů nachytat ani ne tak bronz, jako vitamín D.

Vitamín D je totiž u těhotných považován za jeden z preventivních vitamínů proti těhotenské cukrovce. Snižuje totiž tzv. inzulinovou rezistenci (takže diabetici – je vhodný i pro vás). Jeho nedostatek způsobuje mnoho zdravotních problémů a u těhotných dokonce až pětkrát zvyšuje riziko preeklampsie. (zdroj Wikipedie)

Vitamín D také snižuje riziko poporodních depresí. Celkově je dobrý pro kosti a podporuje správný metabolismus vápníku a hořčíku.

Užívala jsem si sluníčka, kterého jsem v tu dobu v kanceláři měla málo, a trošku pospávala. V tu dobu jsem si totiž mezi dvěma mateřskými stihla na půl roku odskočit na několik hodin týdně do svého původního zaměstnání. Rodiče si vzali tehdy tříletého synka dovnitř na svačinu a já odhalila celé tělo slunečním paprskům. Do porodu mi tehdy zbývaly čtyři měsíce.Veronika Hanzlíková těhotenství

Z příjemného polospánku mě vytrhlo zvonění mobilu. Volali Eva a Pavel Farovi. Samozřejmě jsem se telefon vzala a po skončení hovoru skotačila radostí po dvoře :-D

Konečně…

… “mě někdo objevil” a mně se splnil sen. Už několik týdnů, možná i měsíců, jsem toužila vám své zkušenosti předat formou videí nebo online kurzů. Jenže jsem neměla žádné zázemí na točení a vlastně ani nápad, jak něco takového přesně zrealizovat.

Znáte to? Když vyšlete přání do “vesmíru” a sejde se několik podstatných věcí:

  • Své přání máte správně formulované.
  • Opravdu po něm vnitřně toužíte a je v souladu s vaší energií.

“Vesmír” nebo Bůh vám ho pomůže nějakým způsobem zrealizovat. Ne vždycky se to ale stane tak, jak si myslíte vy :-)

Pán Bůh má smysl pro humor. Takže nejen, že jsem byla těhotná a v tu dobu to ještě tajila před online světem, ale ani jsem neplánovala mít první kurz na téma střevních zánětů. Když ale dostanete takovou šanci, tak se rozhodnete videokurz pro lidi s ulcerózní kolitidou a Crohnovou chorobou  (POZOR do neděle 20.5.2018 je za zvýhodněnou cenu) natočit i v pokročilém stupni těhotenství :-)

Den D

Chrapot, rýma a únava. Pár dní před domluveným natáčením (přesně dva měsíce před narozením dcery) jsem manželům Farovým volala, že nevím, jestli budu moct dorazit. Nakonec mě zachránilo použití nosní konvičky, vitamínu C (pro změnu :-) ) a echinacey. Ale můj lehce zastřený hlas jde na videu (koukněte se na videa zdarma) stejně slyšet.

Vlak z Prahy směr Rokycany vyjel i se mnou včas a já nic netušíc, že večer budu mít cestu domů mnohem dobrodružnější, jsem spokojeně pročítala svoje poznámky k budoucím videím.

Natáčení bylo super. Na Pavlu Farovi je prostě vidět, že je profík. Z jeho rad a vedení při natáčení jsem byla nadšená. Sama bych takhle dobře natočená videa nikdy neměla. Jeho žena Eva mě zase podpořila svojí ženskou a pečovatelskou energií.

Do dneška na natáčení ráda vzpomínám.

Když už jsem večer padala únavou, Pavel našel trik, jak mi vloudit úsměv nejen na tvář, ale hlavně i do očí. Volal na mě: “Majda. Majda se teď usmívá.” Myslel tím moji dceru v bříšku, a i když jí nikdy Majda říkat nebudeme :-), vždycky mě připomínka toho, že je tam po celé té dlouhé cestě k vlastním dětem se mnou, povzbudila a dodala energii.

Cesta nazpět

Natáčeli jsme s malými přestávkami devět hodin. Ano, 9 hodin. Vůbec jsem nečekala, že to může trvat tak dlouho. Takže jsem jela z Rokycan posledním vlakem. Ten měl asi 20 minut zpoždění a vypadalo to, že stěží chytnu vlak do Uhříněvsi, kde bydlím.

Na Hlaváku jsem přestup stihla tak o třicet vteřin :-) Nechala jsem se uchlácholit, že už jsem kousek od domova. Dokonce jsem se začetla do knížky… A to tak, že jsem přejela zastávku Praha – Uhříněves.

  • Bylo 23:29, když mi slečna ve vlaku mezi Uhříněvsí a následnou zastávkou v Kolovratech “googlila” zpáteční spoj. S děsem, co takhle v noci budu dělat v Kolovratech, když auto mám v Uhříněvsi na nádraží a manžel se synem už spí, jsem si vyslechla zprávu, že poslední zpáteční vlak mi jede ve 23:31.
  • Ve 23:30 jsem vyběhla z vlaku a s pupkem v osmém měsíci jsem přelézala koleje na druhou stranu. Ne, nebojte, vlak ještě v tu chvíli nebyl ani slyšet, jinak bych to neriskovala.

Vlak nakonec dojel ve 23:32 a já se šťastně a jen s mírným zpožděním dostala domů.

O pár měsíců později

Držím v náručí svoji dcerku, která to se mnou vše absolvovala. Taky mám už několik spokojených ohlasů na celý videokurz a za sebou úžasný víkend s týmem Kurzů pro radost, o kterém jsem psala tady >>>.

A mám pro vás výzvu!

  • Umíte něco zajímavého, rukodělného, nebo třeba i z oblasti zdraví a fitness, podnikání a osobního rozvoje?
  • Jste “v tom svém” šikovní a chtěli byste to, co umíte, učit i ostatní?
  • Chcete být součástí něčeho tak pohodového, jako jsou videokurzy nebo spolupráce s Kurzy pro radost?

Ano?

Pokud jste aspoň na jednu z těch otázek odpověděli ano, ozvěte se týmu Kurzů pro radost tady >>>

I já budu moc ráda, když se budeme potkávat nejen na mých stránkách, ale i jako lektor s lektorem :-)

Ne?

Nevadí, koukněte se na nabídku kurzů a užijte si je z té druhé strany jako divák, nebo si pořiďte přímo můj videokurz, který je v akci do 20.5.2018  hned teď a tady >>>

Veru, musím ti napsat – koupila jsem si tvůj kurz – super, že mohla být ta sleva, přemýšlela jsem o tom už předtím, ale až tohle mě dokopalo k akci – přiznávám 🙂. Takže jsem začala koukat, moc mě to uklidňuje a pomáhá, že vím, jak na tom jsi dobře teďka a čím sis musela předtím projít. Dává mi to naději, že i já budu zase brzy v pohodě. Eva

Veronika Hanzlíková
Jsem mladá žena, ale zažila jsem ve svém životě už mnoho bolesti. Po stránce fyzické i psychické. To mě dovedlo k tomu, že pomáhám ostatním nejen v oblasti výživy a toho, co jíst, ale i v oblasti zdravotní prevence. Důležitou kapitolou mé práce je podpora ostatních, kteří mají zažívací obtíže. Především střevním záněty. Učím nás všechny, včetně sama sebe, jak žít a jíst kvalitně v nejrůznějších obdobích života. Jsem autorkou dvou elektronických knih: - 10 klíčů k tajemství potravin>> - 21 příběhů českých superpotravin>> Pro čtenáře z řad osob se střevními záněty jsem připravila příručku a videokurz: - Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak žít a jíst kvalitně>> Věnuji se také celostnímu poradenství pro zdravotní prevenci a výživu. Více o mně si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *