Jednoduché body pro adventní čas

Chtěla jsem pro vás připravit bombastický adventní článek. Jenže… začátek adventu pravděpodobně strávím v porodnici nebo kojením a odpočinkem po porodu. Proto vám přináším jednoduché body, jak si užít Vánoce, i když se z nějakého důvodu nestíháte připojit k takové té vánoční klasice…

Perníčky jsou sice napečené…

… jen nevím, jestli je stihneme dozdobit jako v roce 2015 či dokonce pořídit zajímavý adventní kalendář plný milých “úkolů” a splněných přání pro každý adventní den.

krasnou-adventni-nedeli29-11-2015

Nevadí, důležité je, jestli se tím budu stresovat nebo ne ;-)

Buďme na sebe hodní! Dělejme jen to, co v tu chvíli zvládneme a nenuťme se do věcí, které letos nejsou v našich kapacitách.

Bod 1 – pečeme

Udělejte si dva tři druhy cukroví. Pokud jich chcete ještě víc, máte tři možnosti:

  • Koupit si další druhy nebo si je nechat od těch, které to baví, upéct.
  • Domluvit si přátele na společné pečení. S kamarádkou téměř každý rok připravíme třeba tři druhy těst a pak je spolu vykrájíme, zpracujeme a upečeme. Hned máme až šest druhů cukroví :-)
  • Pokud máte děti, udělejte si s nimi hravé odpoledne spojené s pečením. Pokud se tedy zrovna nebudou vztekat a rozčilovat, že vám z toho půjde hlava kolem :-)

Bod 2 – uklízíme?!

Na Vánoce nemusí být extra naklizeno! Ukliďte si jen tak, co vám vaše svědomí a pocity dovolí.

Pokud máte pocit, že by vám pod nánosem prachu a špíny praskla okna, nebo by tu špínu nepřežilo vaše srdce, umyjte je. Pokud vás však nechává chladnými (chladnou ;-) ) trocha prachu za topením a jedna malinkatá pavučinka na stropě, vykašlete se na to.

Bod 3 – daruj, darujte, darujme

Některé dárky pro syna už máme pořízené od léta. Ostatní pořídím na internetu a hodně dárků budou nějaké dárkové nebo zážitkové poukazy.

Jedinou výjimku asi udělám s jedlými dárky a podobně jako předchozí roky si nějaké připravím sama. Pár jsem jich už pořídila před pár dny (snad nevadí, že prozradím, že jsem nakoupila bylinkové soli).

Jedlé dárky mají tu výhodu, že se zkonzumují a v duchu minimalismu pak nezabírají nikomu v domácnosti místo :-)

Tip na svařákový sirup podle Kuchařky pro dceru včetně humorného článku najdete tady.

jedly-darek

Bod 4 – recepty

Letos žádné nové recepty zkoušet nebudu, mám však dva osvědčené tipy, které miluji…

Bod 5 – dokonalost je nudná!

Nezapomeňte, že ač se většina z nás snaží mít dokonalé Vánoce, tak dokonalost je nudná :-) Užijte si adventní čas i Vánoce nejlépe, jak dokážete a počítejte s tím, že ne vše musíte zvládnout dokonale. Někdy jsou ty zákruty života lepší než rovná načančaná dálnice, kterých stejně moc u nás nemáme :-D

PS: Jestli mi to vyjde, připravím pro vás i vánoční poukazy na moje služby.

Prozatím je k dispozici milá vánoční akce na:

 

Veronika Hanzlíková
Jsem mladá žena, ale zažila jsem ve svém životě už mnoho bolesti. Po stránce fyzické i psychické. To mě dovedlo k tomu, že pomáhám ostatním nejen v oblasti výživy a toho, co jíst, ale i v oblasti zdravotní prevence. Důležitou kapitolou mé práce je podpora ostatních, kteří mají zažívací obtíže. Především střevním záněty. Učím nás všechny, včetně sama sebe, jak žít a jíst kvalitně v nejrůznějších obdobích života. Jsem autorkou dvou elektronických knih: - 10 klíčů k tajemství potravin>> - 21 příběhů českých superpotravin>> Pro čtenáře z řad osob se střevními záněty jsem připravila příručku a videokurz: - Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak žít a jíst kvalitně>> Věnuji se také celostnímu poradenství pro zdravotní prevenci a výživu. Více o mně si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *