Jak jsem si vytahala haraburdí z těla

Před čtrnácti dny vyvrcholily moje dlouhodobé bolesti zad. Proto jsem hledala rychlou a účinnou pomoc. Zabralo odblokování žeber, masáž a mentální harmonizace. Díky tomu jsem si vytáhla z hrudníku krunýř sebelítosti, železné tyče i drobná vlákna mezi žebry a páteří. Myslíte si, že to není možné? Zbláznila jsem se? Nikoliv. Je to realita a v Bohnicích ještě nesedím :-)

Pravděpodobně se jednalo o zablokovaná žebra a „zřetězené“ dlouhodobé přetížení některých svalů. Sice na bolesti zad tak nějak průběžně trpím a vím, že jedinou cestou proti nim je dobře se hýbat a cvičit, ale teď jsem tomu správnému pohybu moc nedala a únosnost bolesti začala být za mojí hranicí komfortu. Vím, že se nemůžu jen vymlouvat na diagnózu Bechtěrovy nemoci a ulcerózní kolitidy, proto musím na sobě pracovat a nespoléhat se na léky proti bolesti.

Obvykle kombinuji v takových případech několik metod. Tentokrát jsem z různých důvodů přistoupila k této kombinaci – vlastní „fyzioterapie“, klasická masáž a Mentální harmonizace.

Domácí fyzioterapie

Navštívila jsem mnoho fyzioterapeutů a poznala různé fígle i to, jak zlepšit držení svého těla. Cvičím čchi-kung, občas jógu a mám ráda strečinkové cvičení. Jenže teď jsem měla asi zablokované žebra. Řešila bych to přes fyzioterapeuta, ale zrovna se mi nedařilo si uzpůsobit program tak, abych k němu mohla.

Náhodou (leč náhody neexistují, takže naštěstí) jsem se v tu správnou chvíli od kamarádky dozvěděla, jak si můžu žebra „odblokovat“ pomocí futer u dveří. Je to rada od jejího fyzioterapeuta a jako první pomoc to fakt funguje!

K téhle svojí domácí fyzioterapii jsem přidala v průběhu let získané cviky. Například tento nebo cvičení jógy pro zdravá záda. Následně jsem svůj odblok podpořila masáží zad. Naštěstí máme šikovného a hlavně vyzkoušeného pana maséra hned kousek od domu.

Mentální harmonizace

Na pár dní bolesti ustoupily, jenže pak se začaly zase ozývat a s tím i moje domněnky, že jsem zablokovaná mentálně. Už mám vyzkoušeno, že psychosomatika prostě funguje. Jedním z nejúčinnějších nástrojů, jak si hravě uvolnit vnitřní bloky je Mentální harmonizace. Metoda Terezy Kramerové, kterou úspěšně používám sama pro sebe, svoji rodinu i klienty. Je hravá a jednoduše proveditelná a přitom účinná. Jen to někdy jde hůře sama u sebe. Ale teď mě bolest stáhnula do těla tak, že se mi podařilo se ponořit hluboko do sebe a v představách jsem si z hrudníku vytahala fakt zajímavé „úlovky“.

Obzvlášť mě zaujala představa krunýře sebelítosti. Asi mě měl ten „krunýř“ chránit před různými emocemi. A sebelítost je emoce, která mě provází snad od dětství narozdíl od vzteku a frustrace. Ty neumím správně ventilovat, dokonce jsem si myslela, že se ani neumím pořádně vyvztekat a že je to emoce, která se mě netýká. Ale není to pravda… Zjistila jsem, že vztek na sebe, okolí nebo situaci se mi přetváří do sebelítosti. A pak si v té sebelítosti umím pěkně porochňat. Tak jsem si ten krunýř mentálně odstranila a od té doby je sebelitování alespoň o polovinu menší ;-)

Jak se přestat rochňat

To je slovo, co? Ale, já se opravdu čím dál míň rochňám v hlubinách, někdo by řekl v hnoji, a čím dál víc umím sama se sebou pracovat tak, že se rychleji vyhoupnu nahoru a méně potřebuji lékaře.

Přesto mám v úctě jejich práci – bez nich a klasických léků už bych tu asi v několika případech nebyla a zatím (a možná nikdy) bez léků na kolitidu být ani nemůžu, přestože jsem se o to několikrát pokoušela. Naštěstí jsem ale už pochopila, že posláním lékaře není mě vyléčit. Prací lékaře je najít problém, dát léky nebo provést zákrok a případně zachraňovat životy. Vyléčit se však musím já sama svým přístupem – k léčbě, psychice, mysli, tělu i duši.

Takže klíčem k tomu přestat se rochnit je zodpovědnost k sobě, svému zdraví i životu. Je jasné, že někdy nastanou chvíle, kdy je potřeba si poplakat, „spadnout na kolena“ nebo „mlátit hlavou o zem“, ale pak je potřeba se zvednout a zase vykročit a jít dál…

A od toho vám můžu pomoci i já.

Pomáhám totiž pospojovat indicie a problémy konkrétního člověka takovým způsobem, aby si dokázal poradit a vyhrabat se zase nahoru. Jednou poradím stravu přímo na míru společně s masáží a psychoterapií, jindy konkrétní potraviny, které jsou potřeba a dokážou svými účinky povzbudit. Příště navrhnu a naučím metodu Mentální harmonizace a poradím různé terapie (např. feng-shui, Bachovy esence). Nazvala jsem to celostním poradenstvím pro zdraví a výživu.

Pokud byste chtěli Mentální harmonizaci přímo od její autorky, Terky Kramerové, zabrouzdejte TUDY do videokurzu Lékarnička v hlavě rovnou z pohodlí domova.

Jak jste na tom se zdravím, zodpovědností a stravou vy?

Podělte se do komentářů a pokud se vám chce ještě číst, koukněte na:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *